Kaz

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kaz

Kazlar hayvanlar âleminin önemli kuş türlerindendir. Genellikle soğuk yerlerde yaşamayı seven bu hayvanlar ülkemizde de en çok Kars ilinde bulunmaktadırlar. Etleri çok lezzetli olan bu hayvan türü insanlar tarafından da oldukça rağbet görmektedirler. Normal kuş türlerine göre oldukça farklı bir et türüne sahip olan kazlar doğuda yaşayıp hayvancılıkla uğraşan birçok insanın en fazla sattıkları hayvan türlerinden biridir. Ayrıca kuş familyasına girmelerine rağmen uçamayan nadide hayvanlardan biridir de kaz. Kazlar çok gösterişli hayvanlardır. İnsanlar tarafından oldukça sevilirler. Tüyleri çok yumuşaktır. Kaza dokunurken adeta pamuğa dokunuyormuş hissi uyandırır. Kazlar oldukça sevecen bir hayvandır. İnsanlarla dost olmayı severler.

Kazlar Ne Gibi Yerlerde Yaşamlarını Sürdürebilirler

Kazların yaşadığı yerler merak konusu olabiliyor, birçok hayvan araştırmacının bu konu da tek ve ortak bir karar yeri bulunmaktadır. Kazlar soğuğu seven hayvanlar olduğundan dolayı genellikle kışı soğuk geçen yerlerde yaşamlarını sürdürürler. Genellikle ülkemizin doğu kesiminde yaşamlarını sürdüren kazlar oradaki insanlar için büyük bir geçim kaynağı olmakta hayvancılar için ise bir altını temsil etmektedirler.

Kazların Hayvanlar Alemi İçin Yararları

Kazların hayvanlar alemi için çok da büyük yararları yoktur. Genellikle insanlar için etinin değişik ve lezzetli bir tadı olduğundan dolayı güzel bir akşam yemeği görevi görmektedirler. Sadece yerlerdeki küçük böcekleri yemeleri hayvanlar aleminin küçük böceklere karşı sıkıntı yaşayan hayvanları için bir yararı vardır.