Keçi peyniri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
ORGANİK VAKUMLANMIŞ KEÇİ PEYNİRİ
25,00
Turgay Kara
İlan Tarihi : 28.01.2015

Keçi peyniri

Anne Sütüne En Yakın Besin Keçi Peyniri

Günümüzde tıp alanında yapılan çalışmalarda uzmanlar pek çok rahatsızlıkta beslenme kalitesinin düşüklüğünün önemli etkenlerden olduğu sonucunu çıkarmaktadır. Bu sebeple organik gıdalar günden güne daha fazla talep edilmektedir. Keçi peyniri içerdiği laktoz oranı yüksek proteinler bakımından anne sütüne en yakın besin konumundadır. Bunun yanı sıra anne sütünün içerdiği A vitamini, selenyum, magnezyum ve fosfor sayılarına keçi peynirinden daha fazla yaklaşan bir besin yok.

Küçük Yağ Globülleri Kolay Sindirilir

Keçi peynirinde bulunan yağ globülleri küçük çaplı globüller olduğundan kolayca sindirilebilen bir yapıdadır. Yine içerdiği yüksek oranda asitler nedeniyle sindirim sorunu çekenlerce ve sindirim sistemi tam oturmamış yaştaki bebek ya da çocuklarca tüketilmesi önemle tavsiye edilen bir besindir.

Kanser Tedavisini Destekler

Keçi sütünden imal edilen tüm süt ürünleri yapısında bulundurduğu orta seviyedeki probiyotiklerle bağışıklık sistemini destekleyen bir yapıdadır. Bu probiyotikler kolon enfeksiyonlarını azaltıcı ve gıdaların emilimini arttırıcı etkiler yaparak vücudun tümör ya da kanser etkileriyle mücadele etmesine yardımcı olmaktadır.

 

Kokusu Sizi Rahatsız Etmesin

Bazı kişilerin keçi peynirinin bu besleyici yapısından faydalanmak istediği ancak kokusundan rahatsız olduğu için yem, amonyak, maya gibi kokuların daha yoğun alındığı peynir çeşitlerini tercih ettikleri bilinmektedir. Ancak uzmanlar bu konuda uyarıda bulunuyor. Peynirin keçi sütünün kokusunu, tadını ve aromasını hissettirmesi güvenli bir besin olduğunun kanıtlarındandır.

Keçi Peynirinin Şekli Önemlidir

Keçi peyniri seçerken şeklinin önemli olduğunu belirten uzmanlar, üzerinde küf ya da salamura kirliği barındırmaması gerektirdiğini ekliyor. Peynirin homojen olması ve yarık ya da çatlak barındırmaması da peynir seçiminde önemli hususlardandır.

Domatesin En Yakın Arkadaşı

Keçi peyniri lezzet olarak domates ile olan inanılmaz uyumu ile bilinir. Organik çeri domatesiyle servis edildiğinde bu peynir damak çatlatır. Kızarmış peynir sevenlerin de özellikle aradığı bir ürün olan keçi peyniri, tost yerken peynir tadı alabilmek isteyenlerce de gerek tostlarda gerekse dürüm benzeri yiyeceklerin içinde sıkça kullanılmaktadır. Hazmı kolaylaştıran yapısı ile ağır sayılacak kırmızı et yemekleriyle beraber yapılan domatesli salatalara biraz keçi peyniri eklemek usta şeflerin sıkça kullandığı bir yöntemdir.