Kedi Balığı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kedi Balığı

Kedi Balığı

Evrende bizimle birlikte yaşayan canlıların sayısı son derece fazladır. Özellikle insanların çok daha az nüfuz ettiği denizlerde yaşayan canlıların sayısı tahmin edilemeyecek kadar fazladır. Pek çok balık türü vardır. Bu balıklardan biri de Kedi Balığı’dır.

Kedi Balığı

Kedi Balığı genellikle nehirlerde, denizlerde ve ırmaklarda yaşayan bir canlı türüdür. Özellikle avcı bir hayvan olması ile bilinen Kedi Balığı son derece agresiftir. Hem kendi türü için hem de diğer türler için büyük bir tehlike arz eden bu balık oldukça zararlıdır. Kedi Balığı etçil bir hayvandır. Bunun yanı sıra ağzına sığabilecek olan tüm balıkları yiyebilecek bir özelliği vardır.

Kedi Balığı Özellikleri

Kedi Balığı özellikleri genellikle akvaryumda beslenmek için çok uygun değildir. Bu balıkların boyları 100 cm’ye kadar ulaşabilmektedir. Doğada genellikle bu boya erişebilen canlılar akvaryumda en fazla 45–60 cm boyuna kadar ulaşabilmektedir. Akvaryumda beslenmesi çok da uygun değildir. Beslenecek olursa genellikle tek bırakılmalıdır. Aksi takdirde yapısı gereği pek çok balığı yiyebilmektedir. Kedi Balığı’nın doğadaki cinsiyet ayrımı ile akvaryumdaki cinsiyet ayrımı farklıdır. Doğadaki ayrımında balığın erkeğinin yüzgecinde noktalar bulunur. Kedi Balığı’nın yetişkinlerinin her gün beslenmesine gerek yoktur, ama küçük balıkların her gün beslenmesi gerekmektedir. Yem ile beslenecek olursa seçilecek olan yemlere son derece dikkat edilmelidir. Balıkların tamamen doyduğuna emin olmak gerekir, aksi takdirde daha çok saldırganlaşabilirler.