Beslenme

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Beslenme

Kedi Beslemesi İle İlgili Bilgiler  

Kedi beslenmesinde en önemli konu kedinizi dengeli beslemektir. Kediniz mamasını sevmiyor ya da verdiğiniz yiyecekleri yemiyorsa yemesi için zorlamayın aç kaldığında sevmediği bir yiyeceği mecburiyetten yediğinde bir süre sonra kustuğunu göreceksiniz. Kedilerin sağlığı için dengeli ve besleyici yiyecekleri yemeleri onları daha mutlu edecektir. Kedilerin en sevdiği yiyecek et türü yiyeceklerdir. Her türlü eti yiyebilirler bunun için yapmanız gereken küçük parçalar halinde yemek kabına haşladığınız etleri koymaktır.

Kedilerin Beslenmesinde Dikkat Edilecek Noktalar

Kedi beslemek sanıldığı kadar zor değildir. Hemen hemen bütün et türlerini yemeyi çok seven kediler için balık, tavuk, sakatat, gibi etlerle besleyebilirsiniz. Kedileriniz için peynirde mükemmel bir besindir. Çok yağlı olmamak şartıyla kedilerinize peynir yedirerek sağlına büyük katkı sağlamış olursunuz. Kedilerin bazıları sebzeyi ete göre daha çok tüketirler. Bunun nedeni hazımsızlıktan kaynaklıdır. Hazımsızlık sorunu yaşanan kediler için sebze şarttır. Kedi menüsü yaptığınızda sebzeyi mutlaka kullanın  

Yiyecekler Kedilerin Sağlığını Olumlu Ve Olumsuz Yönde Etkiler

Kedilerin enerjileri için karbonhidrat en güzel yiyeceklerdir. Mamasını yedikten sonra hala açıkmış gibi davranan kedilere pilav, makarna, sütlü ekmek enerji bakımından çok faydalıdır. Kalsiyum acısından önemli bir gıda olan süt kedi sağlığı için mutlaka kullanılması gereklidir. Özellikle yavru kediler için süt çok faydalı bir gıda kaynağıdır. Süt ile besleyeceğiniz minik pisicikler büyüdüklerinde daha sağlıklı olacaklardır.