Eğitim

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Eğitim

Kedi Eğitimi Nasıl Olmalıdır

Kedilerin eğitilmediğini ve eğitimi reddettiği düşünülür. Aslında kısmen doğrudur. Kedilere asla itaat ya da saldırı eğitimi veremezsiniz. Kedilere verilecek eğitimler tuvalet eğitimi ya da yapmasını istemediğiniz bir hareketini bırakma eğitimi verebilirsiniz. Kediler uzun sürede çalışacakları bu eğitime hemen alışmazlar. Sabırlı ve sevecen davranarak bir ya da iki ay içersinde bu eğitimlere alıştırabilirsiniz.

Kedi Sevgisini Nasıl Kazanırsınız

Kediniz sizin istemediğiniz bir şeyi sürekli yapıyorsa sakın cezalandırmayın. Ceza vermenizin hiçbir yararı olmayacaktır. Aksine kedinizi asabi olacak, üstelik sizden uzaklaşacaktır. Verdiğiniz cezalar yüzünden size korkarak yaklaşacaktır. Kedilerin en sevmediği davranışların başında yüksek sesle bağırma gelir. Kedinize yüksek sesle bağırdığınızda aşırı korkar ve dışarı çıkardığınızda çok ürkek davranışlar sergiler. Kedi eğitimi başlamadan önce onu neler motive ediyorsa ödüllendirmeyle başlayabilirsiniz.

Kedilerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalıdır

Kedilerde tuvalet eğitimi oldukça zordur. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken evinize kap almak ve bu kabı temiz bir toprakla doldurmaktır. Eğitime yeni başladığınızda kediniz kabın dışına tuvaletini yapacaktır. Bir süre sonra kendiliğinden kabının içine yaptığına şahit olacaksınız. İlk zamanlar kaba yapmıyor diye sakin kabı kaldırmayın ya da yerini değiştirmeyin sabırla beklediğinizde kendinizin tuvalet eğitimini başarıyla tamamladığını göreceksiniz.

Kedi eğitiminde Ödül Çok Önemlidir

Kedilerin psikolojisi diğer hayvanlara göre çok farlıdır. Kedinize vereceğiniz eğitime yemek öncesinde başlarsanız eğitime daha çabuk yanıt verirler. Tabi eğitim sonu yiyecek ile ödüllendirileceğini bilirse bunun için yapmanız gereken kedinize yaptırmak istediğiniz şeyi yaptırdıysanız hemen ödül olarak yemek vermeniz gereklidir.