Giyim

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Giyim

Kedi Kıyafetleri

Sevimli kediler için kıyafet alacağınız zaman rahat kıyafetler olmasına dikkat etmelisiniz. Öncelikle kış için alacağınız kıyafetlerin çoğu kedinizi kaşındırabilir. İçinde rahat edemediğinde huysuzlaşabilir. Bunun için öncelikle alacağınız kıyafeti kedinize giydirmelisiniz ve bir süre takip etmelisiniz. Eğer huysuzluk yapmıyorsa problemsiz giyecektir. Ya da kedinize ilk defa kıyafet alıyorsanız alışık olmadığından bir süre giymek istemeyecektir.

Kediler Giyinmeyi Sever mi?

Kediler kendileri yalayıp temizleyen hayvanlardır. Kıyafet giydireceğiniz zaman uzun süre üzerinde tutmamaya dikkat etmelisiniz. Yalanmaya ihtiyacı olmasa bile uzun süre kıyafetini çıkarmazsanız kedinizi kaşıntı tutabilir. Normalde hiçbir kedi kıyafet giymeyi sevmez ama kış aylarında alacağınız kedi kazakları kedinizi sıcacık tutarak hastalanmasını engelleyecektir.

Kedilerin Giydirilmesinde Önemli Olan Noktalar

Kedilere uzun süre giydireceğiniz kıyafetler denge kaybı ve hareketlerinde kısıtlama yaptığı için çok rahatsız olacaklardır. Kış aylarında giydireceğiniz kedi kazağını eve döndüğünüzde hemen çıkarmanız kedinizi çok mutlu edecektir. Kedinizi tıraş ettirmişseniz yalanma ihtiyacı duymayacaktır. Bunun gibi durumlarda soğuk bir yerdeyse kedi kazağı çıkarılmayabilir.

Kedi Kıyafet Çeşitleri

Dişi kediler ve erkek kediler için kıyafet seçeneği oldukça fazladır. Kış için dişi kedinize polar elbise ya da pembe renkli kazaklar çok yakışacaktır. Renkli fiyonklar, tünlü şapkalar ve bunun gibi birçok seçeneği bulabilirsiniz yavru kediler için çok şirin elbiseler ve kazaklar hatta kışlık montlar bile alabilirsiniz. Erkek kedileriniz için ise kadife yelekler, tünlü kazarlar ve değişik renkte gömlekler alabilirsiniz.