Kedi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kedi

Kediler, doğa da en çok bulunan hayvan türlerinden biridir. Bu hayvanların 70’ den fazla türü bulunmaktadır. Esnek, hızlı, güçlü bir hayvandır. Doğa da birçok vahşi türü yaşamaktadır. Ev de beslenen birçok türü bulunmaktadır. Güçlü duyuları sayesinde doğa da küçük hayvanları avlayabilmektedirler. En küçükleri 30 en büyükleri ise 200 cm’ dir. Evde beslenebilen türleri daha küçük olup insanlar ile uyumlu bir şekilde yaşayabilmektedirler. Temizliği açısından gayet ev için uyumlu olabilen bu canlılar sorun teşkil etmemektedirler. Beslenmeleri ise mamalar tarafından karşılanabilmektedir.

Ev Kedileri

Ev kedileri, evcilleştirilmiş türlerden olup insanlar ile uyumlu bir şekilde yaşayabilmektedir. Herhangi bir uyum sorunu olmayan bu hayvanlar sıcakkanlıdır. Bakımı açısından zorluk çıkarmayan bu hayvanlar aksine gayet temizdirler. Beslenimi amacı ile kedi mamaları petshoplar ve büyük marketler tarafından satılmaktadır. Bu mamalar birçok boyut da satılmaktadır. Tuvalet ihtiyaçları için kuma gereksinim duyan kediler için kedi kumları da satılmaktadır. Bu ihtiyaçları konusunda ki kolaycılığı ile diğer evcil hayvanlara göre temizdir.

Kediler ve Bakımları

Kediler bakımları açısından diğer evcil hayvanlara göre daha uyumlu ve zorluk çıkarmayan türlerdir. Bu türler doğaları gereği tuvalet ihtiyaçlarını kumlara yapmaktadırlar. Bu sebep ile kedi kumları satılmaktadır. Mama kabı, taşıma kabı ve kedi kumları petshoplar tarafından temin edilebilmektedir. Bu ihtiyaçlarının dışın da aşılarının tamamlanması halinde kediler uyum sağlayan ve zorluk çıkarmayan canlılardır. Ev kedileri, beslemek isteyen insanlar için en uygun tercihlerden biri olmaktadır.