Temizlik

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Temizlik

Kedilerde Temizlik

Bulmuş olduğunuz yavru kedi çok kirli bir durumda ise ve bu durumu onun beslenmesini engelleyecekse onu direk temizlemeniz gerekmektedir.

Yavru kedilerin yıkanması, üşüyeceğinden dolayı oldukça risklidir. Yavru kediyi önce sıcak bir ortama almalısınız, ılık suyla ıslatmış olduğunuz bir parça pamukla öncesinde gözlerine çok fazla yaklaşmadan, yüzünü ve de ağzının kenarlarını temizlemeye çalışın.

Bakım Ve Temizlik

Kedi eviniz her gün düzenli olarak temizlenmelidir. Ayrıca emzirirken kullandığınız bez, havlu gibi şeyler de oldukça temiz kullanılmalıdır. Aynı şekilde biberonları da düzenli olarak temizlenmelidir. Kedi evini ve de biberonu temizlerken deterjan veya çamaşır suyu kesinlikle kullanmayınız. Sabun en doğru bir temizleyicidir. Sabunun da iyice su altında temizlenmesini sağlamalısınız.

Kediyi emzirmeden hemen önce ellerinizi iyice yıkamayı kesinlikle unutmayın. Emzirdikten önce ya da sonra onun tuvaletini yapmasına siz yardımcı olmalısınız. Bunun en kolay yolu ise bir gazete kâğıdı yaymak, yavru kediyi tutup üzerine almaktır.

 Kedilerde Pire

Kedide pire bulunması oldukça normaldir. Pireleri kediden uzaklaştırabilmek için ya ense damlası kullanmalı ya da sprey kullanmalısınız. Banyo yaptırarak pireleri kedinizden uzaklaştıramazsınız. Tam tersine pirelerin evinizin her yerine kaçışmasını sağlarsınız ve de bir süre sonra kaçan pireler kedinizi tekrardan bulur. Hatta evde başka kediniz varsa ona da bulaşır. Evde bulunan diğer kediler içinde ense damlası uygulamanız tamamen güvende olmalarına yetecektir.