Kenyi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kenyi

             Hayvan severler asla vazgeçemedikleri hayvan sevgilerinden dolayı, evlerinde genellikle hayvan beslenmektedirler, çoğunlukla huzur vermeleriyle bilinen balıklar. Her zaman bakımlarının zevk vermesi ve iç huzur sağlayan balıklarda birbirinden farklı olan balıklarda kenyi farklı renklerde agresif yapıları ile bilinmektedir. Kendi türüne karşı da yapı tarzından dolayı agresif hareketlere sahiptirler.

            Hayvan severler ya da evlerde hayvan bakımını hobi edenler için çok severek ve renk yapısı bakımından da tercih edilen başlıklardır. Bu balıklar sarı ve sarısın tonlarında ve de mavi ve mavi tonlarına da ki renklere sahiplerdir. Çok sevimli görüntülerinin yanı sıra bakımları da özen ve itine ile olması gerekmektedir. Kenyi balıkları otçul olarak beslenmektedir, agresif tavırları ile bilinen balıkların akvaryum da ki yaşam tarzı akvaryum sıcaklığı 25 derece, akvaryum büyüklüğü 15 cm, akvaryum hacmi ise 150 LT olmalıdır ve su yapısı sert yapıda olması gereklidir.

            Balıklar evde huzur sağlayan ve huzur veren yapılara sahiplerdir. Balıkların bakımı oldukça uğraş verici olsa da, zevk ve heyecan vermektedir. Bu balıklarda eş seçimleri de vardır, bu seçimler bir erkek balığa üç ya da dört dişi seçilmelidir. Kenyi balıkları yumurtlamalarında ağzında kuluçka yaparlar, yumurtlama yapıldıktan sonra doğum olmasının gerçekleşmesi yakınlaştığında başka bir akvaryumda rahatsız edilmeden doğumu yapılmasını sağlamaktadır. Kenyi balıklarının dişi ve yavruları sarı renkte ve erkek kenyi balığı ise mavinin tonlarında olmaktadır.

            Kenyi balığı geldikleri alanlar ise, mbenji Island ve habitati ve anavatanı, malawi gölünün derin kayalık bölgelerinde yaşayan kenyi balığı saldırgan yönleriyle bilinmektedir. Yaşadıkları akvaryum sıcaklığı ve PH değeri 25-25 derecede sıcaklığı olması gereklidir akvaryumlarının ve de Ph değeri de 7,8 ve 8,6 değerleri olmalıdır. Kenyi akvaryumlarının 200 litrenin üste de olmamalıdırlar.

            Beslenmeleri otçul olarak yapılmaktadır. Beslenme yapılırken bitkisel beslenmeli ve otçul olduğu unutulmamalıdır. Balık beslenmek isteyenler unutmamalıdır ki, akvaryumlar da balıkların evleridir ve akvaryumlarda temizliğe ve hijyenik görünümüne özen gösterilmelidir ki yaşamlarının uzun süre olmasını sağlamış oluruz. Kenyi ilanlarımıza aşağıdan bakabilirsiniz.