Kılıç Kuyruk

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kılıç Kuyruk

         Balık severler ve balık beslemek isteyenler her zaman akvaryumların vazgeçilmezleri olan kılıç kuyruk, balık beslemeyi sevenlerin akvaryumlarından eksik etmeyeceği bu balıklar bakımları da oldukça biraz meşakkatli olmasına rağmen yine de varlıkları huzur veren bu balıklar beslenmesini de akvaryumda ki görselliği de inansa zevk ve haz vermektedir. Kılıç balıkları coğrafik kökeni orta Amerika’dadır ve yaşam alanlarına bağlı olarak hafif akıntılı yerlerde bulunmaktadırlar.

            Beslenme şekilleri hem otçul hem de etçillerdir. Görsellikleri ile akvaryumda huzur ve görsellikleri ile huzur vermektedir. Tabiat gereği barışçıl olmaktadırlar ve kendi türlerine göre bazen de agresiflerdir. Bu balıklar da dişi erkek ayrımı kuyruklarına bakarak anlamak mümkündür. Erkeklerin kuyrukları bir uzantı yaparak onlara kılıçkuyruk adını veren şekle bürünür. Dişilerde gonopod bulunmaz. Bu şekilde dişi ve erkek ayrımı yapma imkânı bulabilmektedir.

            Kılıç balıkları akvaryumda belirli kriterlerde yaşamaktadırlar bu kriterler; sıcaklık 20 derece ve 28 derece arasında yer alması gerekmektedir. Akvaryumdaki su yapısı sert olması gerekmektedir ki akvaryumda yaşamaları bulunmaktadırlar. Kılıç balıklarının dişileri doğumlarını Canlı doğum ( Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan hemen sonra yırtılması ile) olarak yapmaktadırlar. Kılıç balıklarının dişisi ve erkeklerinin büyüme oranları birazda olsa farklıdır. En Fazla Büyüdüğü Boyları dişi ve erkeklerde az da olsa farklılıklar göstermektedirler bu farklılıklar ise: Erkekler kuyruk hariç 10cm, dişiler 12cm. İşte bu farklılıklar göz önüne alınarak dişi ve erkek ayrımı da yapma şansına da sahip olma imkânı sağlamaktadır.

            Kılıç balığı beslemek isteyenler, hem huzur veren yanını görmekte hem de kılıç balıklarının verdiği huzur ile evlerde huzur bulmaktasınız. Beslenmelerini de yaparak sizlerde evlerinizde görsellikleri ile balık besleme keyfini yaşayın kılıç kuyruk balıkları cinsiyetlerini öğrenmek için farklı bir yöntem daha bulunmaktadır, o da alt yüzgeç sayesinde yapılmasının yanı sıra en rahat ve basit yöntemi ise kuyruklardan yapılmasıdır. Kılıç balığının kılıç şeklindeki uzantısı erkek balık olduğunu istemektedir. Balıklarda bir erkeye üç dişi olmalıdır ya da çoklu eşliği de kullanarak akvaryumda sabitliği sağlayabilirsiniz. Kılıç balığı ilanlarımıza aşağıdan bakabilirsiniz.