Kioti

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kioti

KIOTI traktör, Kuzey Amerika'da ki Daedong traktörlerinin ticari adıdır. Deadong Endüstriyel Anonim Şirketleri; Daegu, Kuzey Kore' de 1947 yılında kurulmuş olup ilk traktörünü  1968 yılında üretmiştir. Daedong 1993 yılında Amerika marketine Wendell, Carolina'da ki merkeziyle yayılmış ve KIOTI traktör markasını kurmuştur. Daedong, traktör dışında endüstride kullanılan motorlarda üretmektedir. Şu anda Daedong 30' dan fazla traktör modelinin satışını Amerika' da yapmaktadır. Bu traktörlerin beygiri 22 ile 90 arasında değişmekte ve çeşitli özelliklere sahiptirler. Kioti adı altında ilk kompakt traktör ise 1986 yılında Amerika' da üretilmiştir.

Sağlamlık, Yakıt ve Konfor

Daedong, 15' ten fazla firmaya şanzıman üreticiliği yapan ve dünyada Kioti adıyla bilinen bir marka olmakla birlikte sağlamlık,yakıt ve konfor temellerini esas alan bir traktör firmasıdır. ISO 9001, OHSAS 18001, ISO14001 , EEC, EPA gibi bir çok kalite belgesine sahiptir. Misyonu müşterilerine  dünya çapında en iyi ürün ve servis hizmetini sağlamaktır. 2 ödülü mevcuttur. Bu ödüller 2003 ve 2004 yılında aldığı büyük ihracat ödülleridir.

Türkiye' de Üretim

Kioti' nin Türkiye distribütörlüğünü Fertan Grup yapmaktadır. Fertan Grup 1980 senesinde sigorta ve gıda sektörleriyle ticari hayatına başlamıştır. Adapazarı ve Kocaeli illerinde, Isuzu, Hyundai gibi büyük firmaların bayiliğini alarak otomotiv sektörüne yönelmiştir. Otomotiv sektöründe ki başarısını 2008 yılında tarım aletleri alanında girişimler yaparak büyütmüştür. 2011 yılında Daedong firmasıyla iş birliğiyle Kioti marka traktörlerin Türkiye distribütörlüğü ile başarısını sürdürmektedir.