Diğerleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Diğerleri

Her türlü sebze ve meyve yetiştiriciliğinde tarlalar önemli bir yere sahiptir. Meyve ve sebzelerin verimli topraklarda uygun iklim koşulları altında yetiştirilmesi çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle tarla seçimi meyve ve sebzelerden alınacak verimin arttırılmasını sağlamaktadır.

Kullanılan ekip biçme yöntemlerinin doğru bir şekilde yapılması da çok önemlidir. Toprağın ön hazırlığının yapılması, doğru bir şekilde gübreleme faaliyetlerinin yürütülmesi, ekim, çapalama ve hasat dönemlerinde doğru tekniklerin kullanılması üründen verim sağlama açısından çok önemli bir yere sahiptir.

Yetiştireceğiniz tarım ürününe uygun tarla ve arazileri Tarla/Arazi/Emlak ilanlarından görüntüleyebilirsiniz. Kendinize en uygun tarım arazilerine ekim yapmanız üründen verim alınması açısından çok önemli bir yere sahiptir.

Tarım ürünleri Yetiştirirken Sulu Tarlaların Önemi

Meyve ve sebze yetiştiriciliği gibi diğer her tür tarım ürünü yetiştiriciliğinde suyun önemi büyüktür. Bu nedenle sebze ve meyvelerin ihtiyaç duyduğu suyu karşılayabilmek için sulu tarlalardan faydalanabilirsiniz.

Kiralık sulu tarlaların bulunduğu günümüzde tarımı yapılacak olan sebze ve meyvelerin büyüme aşamasında ihtiyaç duyulan su kaynağından yeterli miktarlarda alınmak koşulu ile kontrollü bir şekilde su dağıtımının gerçekleştirilmesidir.

Tarım Ürünleri Yetiştirirken Toprağın Önemi

Her tarım ürününü yetiştirirken öncelikle hangi topraklarda yetiştirilebileceği araştırılmalı ve ona uygu topraklar ve iklim şartlarında ekim gerçekleştirilmektedir.

Meyve ve sebze ile diğerleri için uygun toprak çeşidinin tercih edilmesi verim alınması açısından çok önemli bir yere sahiptir.