Meyve Bahçeleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Meyve Bahçeleri

Meyve Bahçeleri

Meyve ve sebze sektöründe önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle gelişen teknolojinin tarım alanında kullanılmaya başlanması ürün kalitesini, topraktan alınan verimi ve kazanç miktarlarını önemli oranlarda artırmaktadır.

Yatırım yapmak isteyen birçok kişi son dönemlerde meyve bahçeleri alanına yönelmektedir. Bu alanda birçok kişi bilir kişiler ile tarla seçimi yapmaktadır. Hazır satılık olan meyve bahçeleri satın alınabildiği gibi uygun araziler satın alınarak meyve bahçeleri yetiştiriciliği alanında kişi, kurum olarak faaliyet göstermek mümkün olmaktadır.

Meyve Yetiştiriciliği

Verimli topraklara sahip olan Türkiye meyve yetiştiriciliği alanında şanslı görülmektedir. Birçok çeşit meyve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yetişmektedir. Bu durum hem kişilere bir kazanç elde ettirmekte hem de ülke ekonomisine büyük ölçüde kazanç sağlamaktadır.

Bu alanda yaşanan gelişmelerin ardından, devlet desteği ile de meyve yetiştiriciliği yatırımı yapan kişilerin sayısı artmaktadır. Bu alanda faaliyet göstermeye başlamadan önce bilgi sahibi olmak önemlidir.

Karma meyve bahçeleri ilgi görmektedir. Fakat ekimden önce bir toprak analizi yaptırılması önerilmektedir. Bu analiz sonucuna göre uygun meyveyi seçerek yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

Meyve Bahçesi Bakımı

Meyvelerin dikiminden önce bir toprak bakımı yapılmalıdır. Bunun ardından alınan verimin ve meyve kalitesinin artırılması içinde meyve ağaçları bakımı aksatılmamalıdır. Her meyve ağacı farklı bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle uygun gübreleme, sulama, budama ve zararlı böceklere karşı ilaçlama gibi bakımları düzenli olarak yapılmalıdır.