Şeker Pancarı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Sulu Tarla
Sulu Tarla
Konya-Sarayönü
56.000,00
samed gümüş
İlan Tarihi : 21.01.2020

Şeker Pancarı

Şeker pancarı insanın yaşamı boyunca ihtiyaç duyduğu bir besin maddesidir. Temel bir besin maddesi olan şeker pancarından şeker üretimi gerçekleştirilmektedir.

Şeker pancarı yüksek verim ve gelir getiren bir tarım ürünüdür. Şeker pancarının önemli bir ön bitki olması nedeniyle toprak verimliliğini arttırma özelliği de bulunmaktadır.

Şekerpancarından verim alabilmek için toprak hazırlığı, ekimi ve gübrelenme aşamalarının yerinde ve zamanında yapılması çok önemli bir yere sahiptir.

İyi ve kaliteli bir şeker pancarı için toprağın önemi büyüktür. Tarla/Arazi/Emlak ilanları üzerinden şeker pancarı ekimi yapılabilecek tarla ve araziler bulma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Şekerpancarı Yetiştiriciliğinin Önemi

Şeker pancarı tarımı ve şeker sanayisi iki milyondan fazla insana iş sağlamaktadır. Bu nedenle şeker pancarının veriminin yüksek olması istihdam sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Pancar posası hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. Hayvancılık açısında da şeker pancarının önemi büyüktür.

Şekerpancarının en büyük özelliği havadaki karbondioksiti oksijene çevirme özelliğidir. Çevre dostu olan şeker pancarı yetiştiriciliğinin geliştirilmesi çok önemlidir.

Şeker pancarının verimini arttırabilmek için sulu tarım arazilerinin tercih edilmesi çok önemlidir. Şeker pancarı su isteyen bir tarım ürünüdür. Kiralık sulu tarlalarda şeker pancarı üretimi gerçekleştirilmektedir.

Şeker Pancarının Veriminin Arttırma Koşulları

Şeker pancarından istenilen verimin alınabilmesi için tarla hazırlığını ve gübrelemeyi doğru bir şekilde yaptıktan sonra ekim, çapa ve hasat dönemlerinde yine aynı özeni göstermeye dikkat etmek gerekmektedir.