Kiralık Susuz Tarla

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
UZUN SÜRELİ KİRALIK TARLA
60.000,00
Erdal Derivan
İlan Tarihi : 12.09.2018
UZUN VADELİ KİRALIK TARLA
60.000,00
Erdal Derivan
İlan Tarihi : 12.09.2018

Kiralık Susuz Tarla

Susuz tarlaları dönemlik işleriniz için kiralayabilirsiniz. Eğer sadece belirli dönemlerde tarla ihtiyacınız varsa ve bütçeniz kısıtlıysa toprak ihtiyacınızı çok daha az maliyetle kiralayarak karşılayabilirsiniz. Hangi bölge de olursa olsun susuz tarla ihtiyaçlarınız için emlakçılarla iletişime geçebilir ve çok kısa bir süre içerisinde sizde ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Susuz Tarlaları Ne İçin Kullanabiliriz?

Susuz tarlaları kiralamak birçok farklı amaçlarla olabilir. Bunlardan birkaçını ele alacak olursak ilk olarak sulamaya ihtiyaç duymayan tarım ürünlerini yetiştirmek olabilir. Örneğin buğday yetiştirmek için mahsulün sulanması gerekmez. Buğday yetiştirmeyi düşünen bir çiftçi susuz bir tarla kiralayarak toprak ihtiyacını çok kolaylıkla karşılayabilir. Eskiden toprağı işleme gücü olmayan toprak sahipleri topraklarını ekmesi için çiftçilere verir ve bunun karşılığında tarladan çıkan mahsulü paylaşırlardı. Çok yaygın olmasa da hala günümüzde köylerde bu yönteme rastlamak mümkün.  Bu yöntem ile hem toprak sahibi hem de çiftçi kazanmış oluyor.

Hayvancılık da Susuz Tarlalardan Faydalanabilir Miyiz?

Susuz tarlalar, eğer iklimi ve bitki örtüsü uygunsa hayvancılık için de kullanılabilir. Su temin edilebilecek noktalar sağlanırsa hayvancılık da kolaylıkla yapıla bilinir. Üretici yapmak istediği işin ne gerektirdiğini tam anlamıyla biliyorsa tabi ki işi daha kolay olacaktır. Tüm bunlar zamanla edinilen tecrübelere dayanır. Uzun yıllar çiftçilik yapan bir kişi gereken şartları yeni başlayan bir çiftçiye göre tabi ki daha çok bilir ve uygular. Tüm bu ayrıntılar başarılı olabilmek için gereklidir.