Kiralık Tarla

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Sulu Tarla
Sulu Tarla
Konya-Sarayönü
56.000,00
samed gümüş
İlan Tarihi : 21.01.2020
Satılık uygun fiyatlı arazi
Satılık uygun fiyatlı arazi
Iğdır-Karakoyunlu
100.000,00
Hakan ardic
İlan Tarihi : 25.09.2018
icare pamuk tarlası
icare pamuk tarlası
Bursa-Kestel
522,00

Kiralık Tarla

İhtiyaç duyulan sulu tarlalar sadece satın alma ile elde edileceği düşüncesi yanlıştır. İhtiyaç duyulan bu alanlar kiralama yöntemi ile de kullanılabilir. İhtiyaç duyduğunuz dönemlerde emlakçılarla görüşüp bu arazileri kendi kullanımınıza açabilirsiniz.

Kiralama Yöntemi İle Tarlalardan Faydalanma

Sulu tarla kiralama, belirli amaçlarla kiralayabilirsiniz. Örneğin; belirli bir dönem hayvancılık işleri ile uğraşacaksanız veya herhangi bir ürün yetiştirmeye karar verdiyseniz bu dönemlerde arazileri kiralama yöntemi ile kullanabilirsiniz. Eğer sadece belirli bir dönem ihtiyaç duyacaksanız bu alanları satın almaktansa kiralamak size maddi açıdan daha fazla kar olanağı sağlayacaktır. Bu araziler insanların çok farklı amaçlarla kullanabileceği büyük nimetlerdir. Satılık sulu araziler kadar kiralık arazilerde oldukça büyük rağbet görmektedirler. Bu alanlar sadece tarım alanı değil hayvancılık için de oldukça elverişli alanlardır.

Neden Kiralama Yöntemini Kullanmalıyız?

İklimi ve bitki örtüsü de bu konularda dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir. Yapılması planlanan iş için gerekli araştırmalar yapılmalıdır. Gerekli planlamalar yapılmalı ve bütçe doğru olarak hesaplanmalıdır. Belirli bütçelerle girilen bu gibi işlerde sulu tarlaları satın almaktansa kiralama işlemi belirlenin bütçenin biraz daha aşağı düşmesine sebep olacaktır. Sulu tarlalarda kirala işlemi için de emlakçılara başvurabilirsiniz. Çok eskilerden beri kullanılan kiralama yöntemi ile hem toprak sahibi hem de toprağı kullanan üretici kazanacaktır. Toprağı olan fakat toprağını işleme gücü olmayanlar topraklarını belirli bir ücret veya toprağa ekilen mahsulün bir kısmını almak şartı ile topraklarını kiralayabiliyorlar.