Kırmızı imparator

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kırmızı imparator

            Sevilen balık türlerinden biri olan yaratılış harikası kırmızı imparator bu ismin ihtişamlı duruşundan ve parlak kırmızı renginden almış olsa gerek. Bu muhteşem hayvanın gösterişli görüntüsü ve kıvrak yapısı görenleri adeta büyülüyor. Kırmızı imparator balığı için akvaryumunuzu geniş tutmanızda fayda var.

            Akvaryumun su kapasitesi yüz elli litrenin üzerinde olmalıdır, çünkü dostumuz yanında birkaç tane daha arkadaşının olmasından çok hoşlanır. Diğer yandan ise üreme ve yavruların rahat yumurtadan çıkması açısından akvaryumun boyutu, suyun sıcaklık derecesi ve PH derecesi önem taşımaktadır. Buharlaşmanın ve iklimin de etkisiyle doğal olarak bu balıkların yaşadığı sular sert sular grubuna girmektedir.

            Kırmızı imparator balığı pek çok akvaryum balığı gibi anavatan olarak Afrika nehirlerinin doğal bir elemanıdır. Yaşadığı topraklar ve seçtiği sular itibariyle sıcak suyu seven bir balık olduğu muhakkaktır. Bu güzel balık cinsinin kuluçkaya yatış süresi ortalama üç haftadır. Kırmızı imparator bir defada, yirmi ile otuz defaya kadar yumurtlayabilmektedir. Kırımız imparatorun erkek cinslerinde eşleşme zamanı biraz agresif geçer. Pek çok tatlı su balığı gibi kırmızı imparatorların da yaşayacağı su sıcaklı seviyesi yirmi beş derecenin üzerinde olmalıdır.

            Burun kısmı ise ebruli renklerini alarak kırmız mor ve gümüş grisi arasında su dalgaları ile birleşerek harika bir görüntü verir. Akvaryumunda balık çeşitliliğini sevenlerin tutkularından biri olarak da yoğun ilgi görmektedir. Bu sebeple internette ve pet shoplarda çok satılan bir balık türüdür

            Bu narin canlıları süs balığı satan evcil heyecan satış mağazalarından ve internette bulunan sitelerden temin edebilirsiniz. Balık beslemek biraz bilgi ister. Balığınızı besleme yönteminiz, suyun değişimi ve temizliği, yumurtlama gibi hassas dönemleri konusunda bilinçli olmak gibi tüm unsurlar balık severlerin dikkat etmesi gereken konulardır. Bu konuda merak ettikleriniz netteki bilgi sitelerinden ve canlı hayvan satıcılarından öğrenebilirsiniz.

            Kırmızı imparator balıklarının anaç olanlarını, yavrularını ve erkek cinslerini akvaryumları ile beraber ya da tek tek satın alabilirsiniz. Bu güzel balık akvaryumunuza her göz attığınızda size enerji verecek ve hayatı daha fazla sevmenizi sağlayacak.