Kırmızı prenses

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kırmızı prenses

           Şimdi sizlere gayet ihtişamlı ve süslü bir balıktan bahsedeceğiz. İsmi gibi güzel, şirin ve asil olan kırmızı prenses balığını çok beğeneceksiniz. Hem rengini hem de ince sanatsal hareketleri sizleri büyüleyecek. Kırmızı prenses balığının bilinen diğer bir simi paslı çiklet denilmesidir.

            Bu değişik isimleri derisindeki renklerden almaktadır. Bu cinsin farklı renkleri de vardır sarı prenses mavi prenses gibi isimleri de vardır. Sağlık durumu iyi olan ve kolay kolay hastalanmayan balık türlerindendir. Bu balığın anavatanı tahmin ettiğiniz gibi Afrika’nın Malawi gölüdür. Bu balığı erkek ve ya dişi cinslerine ayırmak oldukça kolaydır. Çünkü arada belirgin bir boy farkı vardır.

            Mekân olarak geniş yerlerden hoşlanırlar. Üreme şekilleri ise diğer süs balığı çeşitlerine göre çok hızlıdır. Büyümeyi yavaş gösterirlerse de bu sağlıklı bir anaç balığının ileride çok sağlıklı olacağının göstergesi olarak algılanabilir. Kalabalık balık toplulukları ile birlikte hareket etmekten hoşlanırlar. Bu onların insanlarla olan ilişkilerini de etkilemiş olacak ki iyi bir dost olabilmektedirler.

            Kırmızı prensesleri beslerken; otçul yemler kullanırsınız. Çünkü Malawi’nin bu cinsleri suyun derinliklerinde keşfettikleri harika bitkilerin tadına bayılırlar. Yalnız balık yetiştiricileri otçul balıklara arada sırada etçil yemler vererek de seyrek değişiklikler yaparlar. Bu tutum onların daha sıhhatli olmasına yardımcı olur. Bu nedenle kırmızı prenses için de ara ara etçil yemlerin kullanılmasında fayda vardır.

            İlk yumurtlama evreleri on ile on beşi geçmezken daha sonraki yumurtlama evrelerinde bu sayı elliye kadar çıkabilmektedir. Koleksiyonunuza bu çeşidi kattığınızda farkı anlayacaksınız. Belki kırmız balıklarınız vardır ancak kırmızı prenses türünün kendine has yapısı müthiş renk uyumu görenlerin hemen ilgisini çekecek türdendir.

            Bu güzel deniz canlısını daha yavru iken tedarik edebildiğiniz gibi anaç olarak da direk satın alabilirsiniz. Yerinde durmayan oynak hareketleri ile gününüzü renklendirecek. Bu harika canlıları her geçen gün biraz daha seveceksiniz ve sizde bağlılık oluşturacak. Kırmızı prensesleri online pet shop sitelerinde detaylı bir şekilde inceleyerek, haklarında detaylı bilgi alabilirsiniz. İlgili sitelerden telefonla birebir görüşerek de faydalanabilirsiniz.