Kızılkanat

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kızılkanat

Kızılkanat

Balık türleri arasında sakin yaşayan balıklar genellikle akvaryumda beslenmek için tercih edilmektedir. Bu tercihin asıl sebebi yem ile beslenebilir olmalarından kaynaklanmaktadır. Yem ile beslenebilen balıklar akvaryumda bulunan diğer balık türlerine ya da bitkilere zarar vermeyecektir.

Kızılkanat Balığı

Kızılkanat Balığı, sakin ve otçul yapısı ile bilinmektedir. Bu şekilde olan balıklar genellikle akvaryum balığı olarak adlandırılmaktadır. Akvaryum balıklarının boylarına ve doğal yaşantılarına uygun olan akvaryumlar tercih edilmelidir. Tercih edilecek olan akvaryumlarda tek mi yaşayacak, başka türler ile yaşayabilecek mi yoksa sürü özelliği mi gösterecek tüm bunlar dikkate alınmalıdır. Aksi takdirde bir balık, diğer balık türleri için zararlı olabilmektedir.

Kızılkanat Balığı Özellikleri

Kızılkanat Balığı özellikleri ile tam bir akvaryum balığı olması ile dikkat çekmektedir. Boyları genellikle 20–30 cm arası değişen Kızılkanat Balıkları’nın en büyüğü 50 cm’ye kadar ulaşabilmektedir. Akvaryumda genellikle akvaryumun tabanını ve ortalarını tercih etmektedir. Doğal ortamında kurtları ve solucanları çok az yemektedir. Genellikle otçul bir şekilde beslenen bu balıklar hem kendi türlerine karşı hem de diğer balık türlerine karşı son derece sakin bir yapı sergilemektedir. Bu sayede herhangi bir zararları olmamaktadır. Yetişkin olan Kızılkanat Balıkları’nın neredeyse tümü su bitkileri ile beslenmektedir. Kızılkanat Balığı sakin ve barışçıl yapısı ile tam bir akvaryum balığı olup ilgilenen kişiler için oldukça kolay beslenebilecek bir balık türüdür.