Köfte

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Köfte

Köfte

Köfte kıymadan yapılan, isteğe göre içerisinde yağ bulunan veya bulunmayan kıymadan yapılan ve içerisine istediğiniz baharatı ekleyebildiğiniz güzel bir gıda maddesidir. Annelerimiz köftelik kıymanın içine hem daha fazla olsun, hem de bayat ekmeklerimiz çöpe gitmesin diye ekmek karıştırırlar.

Hepimiz ya da çoğumuz ilk köftelerimizi bu şekilde yemiştik. Bu hem ekonomik anlamda bir başarı hem de zararı olmayan bir yöntemdir.

Köftenin birçok çeşidi var. Yöreden yöreye değişen tarif ve tatları var. Ancak hepsinde değişmeyen tek şey ettir. Et köftede kullanılan ve yöreden yöreye ve tariften tarife değişmeyen tek ana maddedir. Etin köftede kullanılmasının nedeni lezzet vermesidir.

Köfte Çeşitleri

Köfte çeşitleri içerisinde kullanılan malzemeye göre faklılık gösterir. Organik köfteyi tercih etmenizi öneririz. Köftelerinizi hazır markalardan almak yerine organik köfte tercih ediniz.

Tavuk köftesi, hindi köftesi, dana köftesi veya herhangi bir hayvanın etinden elde edilen kıymayla yapılan köfte çeşitleri vardır. Bu hayvanın cinsine göre farklı tatlar sunacaktır sizlere. Ancak köfte yapmak için hangi hayvanı kullanırsanız kullanın, organik şartlarda beslenmiş hayvanın eti size her zaman daha güzel gelecektir.

Köftenin birçok şekilde pişirme biçimi de vardır. Örneğin köfte patatesi hangimiz sevmeyiz ki? Bu muhteşem ikiliyi isterseniz kızartın, isterseniz fırınlayın ve salçalayın size muhteşem bir lezzet deneyimi sunacaktır.

Onun dışında köfteyi ızgara da yapabilirsiniz veya hamburger köftesi de yapabilirsiniz. Sulu köfte de bir seçenektir. Köfte insanlar arasında o kadar sevilmiş ve tercih edilen bir yemektir ki her kültürde, her coğrafyada köfteye rastlamak mümkündür. Ancak köftenin organik olanına rastlamak çok düşük bir ihtimaldir.

Köftenin organik olabilmesi için hayvanın organik şartlarda beslenmiş olması ve sağlıklı olması gerekmektedir. Bu gereklilik, gerek bizim gerekse çocuklarımızın sağlığı için son derece önemlidir.

Neden Köfte?

Köfte deyince ağzımızın suyu akmaya hazırdır. Köfteyi köfte yapan organik olması ve içerisindeki baharatlardır. Sadece löp eti kızartırsanız aynı tadı alamayacaksınızdır. Köfte baharatlar eşliğinde yoğrularak hazırlanır ve servis yapılırsa güzel olur. Çocuklarınıza ve sevdiklerinize güvenle yedirebileceğiniz bir gıda maddesidir.