Komando

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Komando

Komanda Çöpçü Balıkları

Akvaryum balıklarından olan komanda çöpçü balıkları genelde sürüler halinde bulunan balık çeşitlerindendir. Asıl yurdu Güney Amerika bölgesidir.

Akvaryumda yaşayabilmeleri için en az iki erkek ve 6 lı dişi olmak zorundadır. Akvaryum ortamında yaşamlarını ancak bu şekilde sürdürürler. Dişi sayısın erkek sayısından fazla olması erkek balıklar arasındaki muhtemel çekişmeleri önlemek içindir. Bunun için gurup oluştururken dişi sayısının fazla olmasına dikkat edilmelidir.

Komanda Balıklarının Özellikleri Nelerdir?

Akvaryumda beslenmesini düşündüğünüz komanda balıklarının özellikleri şu şekilde sıralanabilir: Erkek olanların sırt kısmındaki yüzgeçleri diktir. Dişi olanlarının ise oval şeklindedir. Beslenmeleri konusunda çok zorluk çekmezsiniz.

Beslenme açısından hem etçil hem de otçul olarak beslenebilirler.

Üretim aşamasında ise bilgi sahibi olmadan üretimlerinin yapılması zor olabilir. Bunun için bu konuda deneyim kazanmanız gerekmektedir.

Akvaryumda yaşamaları için sularının orta sertlikte olması gerekir.

22 ve 26 derece arası sıcaklık yaşamaları için yeterli olacaktır.

Yaşamaları için guruplar halinde bulunmaları gerekir. Bu yüzden bu balıklar tek başlarına yaşayamazlar. Muhakkak belli sayıda guruplar oluşturulması gereklidir.

Akvaryumda Bulundururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu balıkları kendi bulundukları ortamdan başka bir ortama aktarırken zorluk çekmemeleri için komanda balıkları kesinlikle guruplar halinde ve uygun su sev,yesinde bulundurulmaları gerekir.

Balıklar gurup halinde bulundurulurken dişi sayısı erkek sayısının iki katı olmalıdır.

Yavrulama döneminde yavrular başka bir akvaryuma geçici olarak alınmalıdır.