Köpek Aksesuaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Trixie Ürünleri 2 Adet Yedek Pil
16,55
Markapet
İlan Tarihi : 11.02.2017

Köpek Aksesuaları

Köpek sahiplenirken ilk olarak tasma satın alınır. Bunun sebebi köpeğin sahibine alışmasıdır. Birçok tasma çeşitleri vardır. Bunlar; eğitim tasmaları, gezdirme tasmaları, boyun tasmaları, göğüs tasması, saldırganlığı engelleyen tasma çeşitleri mevcuttur. Her köpek ırkının fiziksel hareketleri farklı olduğu için farklı tasma çeşitleri kullanılıyor. Bazı köpekler ağaç kenarlarında gezmeyi severken, bazı köpekler ise tempolu bir şekilde koşma, yürümek isterler. Bu sebeple farklı tasma türleri tercih edilir.

Köpek Aksesuarlarının Faydaları Nelerdir?

Evcil köpeklerin hayatlarını düzene sokmak için bir tür eğitim süreci olarak görülebilir. Kış aylarından köpeklerin sahipleri tarafından üşüdüğü düşünülebilir, buda köpeklerin üstlerine alınabilecek giysi tarzı aksesuarları ön plana getirebilir. Evinizde baktığınız evcil köpeğin kendine ait bir yaşam alanı yaratmak için köpeğin bakıldığı alana uygun barınak yapılması köpeğin kendini güvende hissetmesine neden olur. Köpekler için birçok yapay oyuncaklar vardır. Bu yapay oyuncaklar köpeğin gelişiminde büyük rol oynar. Köpeğin diş sağlığını koruyan oyuncak türleri de mevcuttur. Köpek sahiplerinin bu tip gereksinimlerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Köpeklerin insan yaşamına alışmasında size güvenir ve tamamen size bağlıdır. Köpeğe vereceğiniz eğitim ileride nasıl bir köpek olacağını gösterir. Yani köpeğin geleceği sizin elinizdedir. Yavru bir köpeğin eve gelmesi büyük bir sorumluluk ve bağlılık ister. Bunlar köpeğin tuvalet alışkanlığı, barınak eğitimi, sosyalleştirilmesi, tasmaya alışması ve temel eğitimidir. Bu eğitimler köpek yavru iken verilirse ileride ortaya çıkabilecek davranış bozukluklarını engellersiniz.