Köpek Balığı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Köpek Balığı

Köpek Balığı

Doğada var olan hayvan türleri arasında özellikle su içerisinde yaşayan hayvanlardan bizleri ve diğer türlerini en çok korkutan hayvanlardan biri köpek balıklarıdır. Köpek Balığı olarak adlandırılmakta olan balık bilinenin aksine son derece sakin ve kendi hâlinde bir hayvandır. Akvaryumda beslenebilecek olan balıklar için hassasiyet düzeyi artırılmalıdır.

Köpek Balığı

Köpek Balığı’nın boyu genellikle 100 cm’ye ulaşmaktadır hatta bu rakamın üzerine bile çıkabilmektedir. Aslında kendi hâlinde ve barışçıl olan bu balık türü etçil olması ile bilinir. O yüzden akvaryumda beslenebileceği ve kendisini doğal ortamında gibi hissedebileceği taşlar ve bu taşların büyük kovuklarının olması gerekmektedir. Aksi takdirde kontrolsüz bir şekilde davranabilir.

Köpek Balığı Özellikleri

Köpek Balığı özellikleri bakımından aslında korkutucu bir hayvan değildir. Köpek Balığı’nın görme yetisi oldukça azdır. Dolayısı ile kendisini hemen savunmaya almaktadır. Köpek Balığı’nın savunma şekli çok hızlı ve kontrolsüz bir şekilde yüzmesidir. Görme yetileri az olduğu için su içerisindeki titreşimleri algılamaları çok daha fazladır. Bu yüzden suyun içerisinde olan en ufak bir hareketi bile sezebilmektedirler. Bu sezileri ile birlikte kendilerini kaybedebilmekte ve savunma mekanizmalarını devreye geçirebilmektedir. Bu balıkların üremeleri son derece zordur. Cinsiyet ayrımları henüz tam olarak net bir şekilde yapılamamaktadır. Etçil bir şekilde beslenen Köpek Balığı genellikle dip yeme ihtiyaç duyar. Akvaryumun bu şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.