Barınma

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Barınma

Köpek Barınma ve Yuvasının ayarlanması

Köpekler insanların en sadık dostlarıdır. Sahibine büyük bir sadakatle bağlı olan köpeklerin barınma sistemleri ve yuvalarının ayarlanması oldukça önemlidir. Köpek yuvaları kesinlikle köpeğin cinsine göre seçilmelidir. Evlerde beslenen köpeklerin bile kendilerine ait yuvaları olması gerekmektedir. Bu köpeğe aitlik hissi verecek ve kendi yuvasını korumayı öğrenmesini sağlayacaktır.

Köpek Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Köpekler genellikle ya bahçede ya da evde bakılmaktadır. Bu köpek barınma şekilleri köpeğin cinsine göre belirlenmektedir. Örneğin süs köpekleri veya kaniş cinsi köpekler bahçede bakılması zor olan köpeklerdir. Bu köpeklerin evlerde bakılması en uygunudur. Diğer büyük cins köpekler ise evde bakımı oldukça zordur bu yüzden de bu köpeklerin bahçede özel kulübelerde bakılması gerekmektedir.

Köpek Bakımları Mevsimsel Şekilde Değişiklik Gösterir

Köpeklerin bakımlarında mevsimsel şartlar çok önemli olmaktadır. Köpek kulübeleri mevsimlere göre ayarlanmalıdır. Yaz aylarında gölge yerler tercih edilmeli kış aylarında ise daha korunaklı alanlara alınmalıdır. Evde bakılan köpekler için de özel köpek kulübeleri kullanılmalıdır. Bu sayede köpekler evin tüm bölgesini kullanmayacak ve genellikle yuvasının olduğu yerleri tercih edecektir.

Köpek Yuvalarının Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Köpek bakımı ve köpek barınması için özel bir bakım yapılması şarttır. Çünkü köpekler sevgiye ve ilgiye en fazla ihtiyaç duyan hayvanlardır. Sadece besinlerinin sağlanması ve uygun yaşama koşullarının oluşturulması yetmez aynı zamanda temizliği, sağlığı ve ilgilenmesi gibi durumlar da oldukça gerekmektedir. Köpek bakımlarını bu işlevlerinin yerine getirilmesi demek köpek eğitimlerinin de tam olarak yapılmasını sağlayacaktır.