Beslenme

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Beslenme

Köpeklerin Beslenme Şekilleri

İnsanlar, evcil hayvanlar arasında en fazla köpekleri beslemektedir. Köpeklerin sadık bir dost olması, koruyucu özelliğinin bulunması ve daha birçok farklı durum köpek beslenmesi için artı özellik barındırmaktadır. Fakat köpek besleme şekilleri değişiklik göstermektedir. 350’den fazla köpek cinsi olduğu bilinmektedir. Her köpek cinsinin beslenme alışkanlıkları farklılık içerecektir. Bu yüzden öncelikle köpeklerin cinsine göre bir beslenme şeklinin planlanması gerekmektedir.

Köpek Mamaları Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Köpek besleme oldukça sorumluluk isteyen bir uğraştır. Aynı zamanda köpek besleme sorumluluk duygusunun da artmasını sağlamaktadır. Köpeklerin mamaları seçilirken bu seçimler köpeklerin tercihine bırakılmalıdır. Sabit mamaya karar vermeden önce her mama markası köpeklere denettirilmelidir ve bu mamalar köpeklerin tüketimlerine göre belirlenmelidir.

Köpek Mamaları Köpeklerin Eğitimini ve Sağlığını Olumlu Yönde Etkiler

İnsanlar genellikle evlerde artan yemekleri veya kemikleri köpeklerine veririler. Bu son derece yanlış bir durumdur. Ev yemekleri ve kemik parçaları köpeklerin beslenmesini olumsuz etkileyen durumlardır. Çünkü köpekler bu tür yiyeceklerden gerekli olan besinleri alamaz ve gelişimlerini tamamlayamazlar. Köpek besinleri olarak kesinlikle köpek maması tercih edilmelidir.

Köpek Beslenmesinde Önemli Durumlar

Köpeklerin beslenmesine edilecek olan dikkat sayesinde köpeklerin gelişimleri daha rahat ve normal şartlar altında gelişecektir. Köpeğin beslenmesi dikkatli bir şekilde yapıldığından hem köpek eğitimi daha kolay olacak hem de köpeğin sağlığı son derece iyi olacaktır. Köpek mamalarının içerisinde köpeğin tüm ihtiyaç duyduğu besin takviyeleri bulunmaktadır. Bu durumda da köpeklerde kesinlikle iç parazit ve dış parazit gibi sorunlar görülmeyecektir.