Eğitim

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Trixie köpek emniyet kemeri Small 30-60cm
62,08
Markapet
İlan Tarihi : 11.02.2017
Köpek Emniyet Kemeri Medium 50-70cm
82,22
Markapet
İlan Tarihi : 11.02.2017
Köpek İçin Emniyet Kemeri Large 70-90cm
86,02
Markapet
İlan Tarihi : 11.02.2017
Köpek için bagaj örtüsü 1,64x1,25m siyah
357,50
Markapet
İlan Tarihi : 11.02.2017

Eğitim

Köpek Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmelidir

Köpeklere gerekli eğitimler verildiği zaman insanların şaşıracağı durumlar ortaya çıkmaktadır. Her söylenen komutu algılayan ve anında yerine getiren köpekler her zaman için ilgi odağı olmuştur. Her köpek sahibi de köpeğinin bu şekilde komutlara uymasını ister. Fakat köpek eğitimi sanıldığı kadar kolay değildir. Köpeklerin eğitilmesi için öncelikle sabır ve bilgi gerekmektedir.

Köpek Eğitimlerinde Köpeklerin Cinsleri Önemlidir

Köpeklerin eğitilmesinde öncelikle köpeklerin cinsleri ve yetenekleri çok önemlidir. Bazı köpekler oyuncu özellikler barındırırken ve çok zor hareketleri yaparken bazı köpekler de daha çok sade komutları almak üzere yeteneklidir. Köpeklerin eğitimleri için öncelikle tuvalet eğitimi ve söylenen komutların algılanması için Çalışmalar yapılmalıdır. Bu çalışmalar zamanla geliştirmeli ve daha zor hareketlere geçilmelidir.

Her Köpeğin Belli Bir Algılama Düzeyi Vardır

Köpek eğitimlerinde dikkat edilmesi gereken kuralların başında köpeğin beslenmesi ve yaşam alanı şartları gelmektedir. Köpek eğitimleri için öncelikle köpeklerin sevdiği mamalar ve ödüllü mamalar kullanılmalıdır. Her öğrendiği hareketten sonra ödüllendirilmeli ve bu sayede de bu eğitimler pekiştirilmelidir. Ayrıca köpeğin zamanını geçirdiği yerlerin de son derece rahat ve korunaklı olması gerekmektedir.

Köpeklerin Eğitilmesinde En Önemli İşlev Sahiplerine Düşmektedir

Gerekli tüm şartlar sağlandıktan ve köpek eğitimi için start verildikten sonra en büyük işlev eğitimi verecek olan kişilere düşmektedir. Öncelikle sabır ve zamanın iyi kullanılması gerekmektedir. Köpekler her eğitimi anında almayacak ve bu alışkanlıkları zamanla kavrayacaktır. Bundan dolayı da kesinlikle kısa süre sonra pes edilmemeli ve eğitimler aksatılmadan belli bir program dahilinde gerçekleştirilmelidir.