Eğitim

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Eğitim

Köpek Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmelidir

Köpeklere gerekli eğitimler verildiği zaman insanların şaşıracağı durumlar ortaya çıkmaktadır. Her söylenen komutu algılayan ve anında yerine getiren köpekler her zaman için ilgi odağı olmuştur. Her köpek sahibi de köpeğinin bu şekilde komutlara uymasını ister. Fakat köpek eğitimi sanıldığı kadar kolay değildir. Köpeklerin eğitilmesi için öncelikle sabır ve bilgi gerekmektedir.

Köpek Eğitimlerinde Köpeklerin Cinsleri Önemlidir

Köpeklerin eğitilmesinde öncelikle köpeklerin cinsleri ve yetenekleri çok önemlidir. Bazı köpekler oyuncu özellikler barındırırken ve çok zor hareketleri yaparken bazı köpekler de daha çok sade komutları almak üzere yeteneklidir. Köpeklerin eğitimleri için öncelikle tuvalet eğitimi ve söylenen komutların algılanması için Çalışmalar yapılmalıdır. Bu çalışmalar zamanla geliştirmeli ve daha zor hareketlere geçilmelidir.

Her Köpeğin Belli Bir Algılama Düzeyi Vardır

Köpek eğitimlerinde dikkat edilmesi gereken kuralların başında köpeğin beslenmesi ve yaşam alanı şartları gelmektedir. Köpek eğitimleri için öncelikle köpeklerin sevdiği mamalar ve ödüllü mamalar kullanılmalıdır. Her öğrendiği hareketten sonra ödüllendirilmeli ve bu sayede de bu eğitimler pekiştirilmelidir. Ayrıca köpeğin zamanını geçirdiği yerlerin de son derece rahat ve korunaklı olması gerekmektedir.

Köpeklerin Eğitilmesinde En Önemli İşlev Sahiplerine Düşmektedir

Gerekli tüm şartlar sağlandıktan ve köpek eğitimi için start verildikten sonra en büyük işlev eğitimi verecek olan kişilere düşmektedir. Öncelikle sabır ve zamanın iyi kullanılması gerekmektedir. Köpekler her eğitimi anında almayacak ve bu alışkanlıkları zamanla kavrayacaktır. Bundan dolayı da kesinlikle kısa süre sonra pes edilmemeli ve eğitimler aksatılmadan belli bir program dahilinde gerçekleştirilmelidir.