Köpek Mamaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Köpek Mamaları

Hayvanlarda beslenme oldukça önem arz eder. Köpek mamasının cinsi, miktarı hangi saatlerde ne kadar verilmesi gerektiği dikkat ile takip edilmelidir. Köpeklerde beslenme, şu şekilde olmalıdır.

Köpeklerde Beslenme

Köpek etobur olan bir hayvandır. Et ile beslenir. Et haricinde de kemik ve protein destekli hazır mamalar köpeğin beslenmesinde büyük önem taşır.

Yavru köpeklerde beslenme diğer yetişkin köpeklerdeki beslenmeden daha önemlidir. Küçük yavru köpek gelişim çağında olduğu için daha fazla beslenmeli ve beslenmesi dikkatle takibe alınmalıdır.

Katı yiyeceğin ve etin haricinde suda büyük önem taşır. Köpeğin yaşayabilmesi için su ile yeterli miktarda beslenmeli ve köpeğin suyu mutlaka verilmelidir. Mamalar marketlerde ya da pet soplarda satılmaktadır.  Köpek mamalarını edinin. Ve köpeğinize bunlardan önerilen şekilde verin.

Köpek Mamaları

Köpek mamaları asıl yiyecek olan et ve kemiğin yanında verilen gerekli besin maddesidir. Köpekler için üç ayrı mama türü bulunur. Bunlar puppy(yavru) adult(yetişkin) senior( ileri yaş)olmak üzere üç türdür.

Köpek nasıl beslenmelidir, verilen mamalarda neye dikkat edilmelidir? Sıkça sorulan sorulardır. Köpek beslenirken dikkat edilecek en önemli şey mamanın türüdür. Köpeğinizin yaşına uygun olarak mama alın. Asıl besinleri verdikten sonra mamanın üzerinde yazan talimatlar doğrultusunda köpek beslenmeli ayrıca her yemek ile birlikte mutlaka su da verilmelidir. Köpekler uzu süre susuz bırakılmamalıdır. Siz de veterinerden ya da köpeğinizi aldığınız yerden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.