Oyuncak

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Oyuncak

Köpek oyuncakları nelerdir

Köpekler oynamayı seven hayvanlardır ve oyuncaklar köpekler için çok önemlidir. Oyuncaklarla eğitilebilir ve oyun oynayan köpeklerin psikolojileri her zaman sağlıklı olur. Köpek oyuncakları ile oynayan köpekler verilen eğitimlere daha uyumlu olurlar ve komutlara sadık kalırlar. Oyuncu köpeklerin ruh sağlığı diğer köpeklere göre daha sakin olur. Enerjileri yoğun olur ve her insana karşı pozitif yaklaşırlar.

Köpeklerin Sevdiği Oyuncaklar Hangileridir

Köpeklerin oyun oynayarak zaman geçirmesi sahipleri tarafından daha çabuk eğitilmelerini sağlar ve sahiplerine daha çok bağlanırlar. Köpeğiniz için alacağınız diş bakım köpek oyuncağı hem dişlerini kaşınmasını giderir hem de onun için eğlenceli bir oyuncak olacaktır. Özellikle dişi köpekler tarafından bu oyuncaklar çok sevilir erkek köpekler için ise kauçuk toplar çok eğlencelidir.

Köpek Oyuncağı İle Köpekler Eğitilir mi?

Köpek eğitimi için kullanılan oyuncak kemikler köpeklerin en sevdiği oyuncaklarıdır. Fırlatıp attığınızda yakalayıp geri getirme ve atarken havada yakalama en sevdikleri oyunlardır. Bu oyunlar aynı zamanda köpeğinizin eğitimi için çok yararlıdır. Köpeğiniz oyun oynadığını sanıyorken farkında olmadan eğitiliyor ve köpek oyuncağı çeşitleri tamamen farklı işlevler sağlıyor.

Köpek Oyuncakları Köpeklerin Sağlığı İçin de Önemlidir

Sevimli köpeklerinizin size fark ettirmeden en rahatsız olduğu dişlerinin kaşınmasıdır. Köpekler yemek yerken bile dişlerini kaşınmasını gidermeye çalışırlar. Sahipleri tarafından çoğunlukla anlaşılamayan bu durum köpekleri bir süre sonra huzursuz etmeye başlayacaktır. Bunun için yapılması gereken diş kaşıyıcı almanızdır. Aldığınız diş kaşıyıcısını köpek oyuncak sanarak oynamaya başladığında dişlerinin kaşıntısına da çok iyi gelecektir. Değişik şekillerde ve renkler de satılan diş kaşıyıcı oyuncakların köpeğinize uygun olanını alabilirsiniz.