Köpek

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Köpek

Köpekler, genellikle insanlarla uyum sağlayan canlılardır. Bu canlıların tahminen 350’ ye yakın türü olduğu bilinmektedir. Bu türler insanlarla yakın olarak yaşamaktadır. Eski çağlardan beri insanların yardımcıları olmuşlardır. Zaman ile biyolojik değişiklikler geçirerek farklı türler ortaya çıkartılmıştır. İhtiyaçlarına göre insanlar farklı çeşitlerde köpekler türetmiş ve bunları farklı alanlar da kullanmışlardır. Boyutlarının tek bir çeşidi olmamakla birlikte büyük farklılıklar görülmektedir. Evde beslemek amaçlı alınan köpekler cinslerine göre uyum sağlayabildiği gibi uyumsuz bir durumda ortaya çıkabilmektedir. Genellikle ile evlerde küçük süs köpekleri tercih edilmektedir. Köpeklerin birçok türü olduğu için beslenme şekilleri ve bakımları da farklıdır.

Köpekler ve Bakımları

İnsanların en yakın dostları olarak bilinen köpekler, evlerde beslenebilmektedir. Bu sebep ile insanlara büyük sorumluluklar düşmektedir. Genel olarak köpekler,  petshoplardan alınmaktadır. Türlerine göre bakım ve beslenme şekilleri olan köpekler bilgi ve ilgi sahibi olan insanlar tarafından bakılmalıdır. Büyüklük ve cinslerine göre farklı bakımlara sahip köpekler, alınmadan önce bilgi sahibi olunup ondan sonra bakılmalıdır. İhtiyaçları için dışarı çıkarılması gerektiği gibi beslenmeleri de ihmal edilmemelidir. Mamaları ve diğer gereksinimleri için ise petshoplar veya büyük marketlerden alışveriş yapılabilmektedir. Aşıları da önemli bir konu olmak ile beraber ihmal edilmemelidir. Köpek satın almak için petshoplar iyi araştırılmalı ve ona göre sahiplenilmelidir.

 Köpekler ve Eğitimleri

Köpekler, eğitimleri için henüz yavruyken başlanmalı ve ilgilenilmelidir. Profesyonel bilgi alınarak yapılan bu işlemler hayvanlara zarar vermeden gerçekleştirilmelidir. Temel itaat ve sonrasında hayvan ödüllendirilmeli ve bağlılığı sağlanmalıdır. Köpekler birçok güvenlik amacı ile de insanlara yardımcı oldukları gibi evler de de insanların güvenliğini aldıkları eğitimler sayesinde sağlamaktadırlar. Eğitim için petshoplar köpeklere tasma ve aksesuarlar satmaktadır.