Temizlik

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Temizlik

Köpek temizliğinde Dikkat Edilecek Noktalar

Köpeklerinizin temizliğinde kullanacağınız şampuanlar mutlaka köpek şampuanı olmalıdır. Ne sıklıkla yıkadığınız bazı faktörlere göre değişir örneğin cinsi, deri yapısı ya da ne kadar şımarık olduğu yıkanmada etkilidir. Normal şartlarda köpeğinizi üç hafta da bir ya da dört hafta da bir sağlığı için mutlaka yıkamalısınız.  Her hafta yıkamanız durumunda köpeğinizin derisinde oluşan vitaminli yağların yok olmasına sebep olursunuz. Köpeğinizi yıkamaya hazırlarken mutlaka köpek şampuanı kullanmalısınız.

Köpek Temizliği Nasıl Yapılır

Köpeğinizi banyo yaptırırken asla insanlar için üretilmiş şampuanları kullanmayın. Bu şampuanlar köpeğinizin derisine ve tüylerine zararlıdır. Banyo yaptıracağınız köpeğinizin kulaklarına mutlaka pamuk koyunuz. Kulağına su kaçırdığınızda köpekler bu sorundan dolayı kısa süreli duyma kayıpları yaşayabilirler ve köpek temizliği de tam olarak yapılmamış olacaktır.

Köpek Temizliği Sonrasında Yapılacaklar

Köpeğinizi yıkama başlamadan önce onun için özel aldığınız cildine uygun fırça ile çok bastırmadan banyosuna başlayabilirsiniz.  Yıkama işleminiz bitince çok güzel duruladığınıza emin olun, güzel durulamadığınız takdir de köpeğiniz kaşınır. Kurulama işleminde köpekler için özel üretilmiş havluları tercih edin. Özel köpek havluları normal havlulara göre suyu daha çabuk çeker. Köpeğinizin hemen kurumasını sağlar.

Köpek Temizliği Aynı Zamanda Köpek Sağlığı İçin de Önemlidir

Her köpek için banyo işlemi sıkıcıdır ve çok huysuzlanırlar. Bunun için yapmanız gereken köpeklere özel banyo fırçası ile masaj yaparsanız daha uysal ve derisini tahriş etmeden banyosunu yaptırmış olursunuz. Banyosunu bittiğinde köpeğinizin silkelenmesine izin verin ve ondan sonra havlusu ile kurutma işlemine başlayın böylelikle üzerindeki fazla suyu atmış olacaktır.