Köy peyniri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Köy peyniri

Organik Beslenmenin Temel Öğesi: Köy Peyniri

Çağımızın önemli sorunlarından biri olan GDO’lu ürünler, hem insan sağlığına zarar vermekte hemde tarımsal üretimin geleceğini tehlikeye düşürmektedir. Kullanılan üretim araçları ve gübreleme teknikleri üretim aşamasında, ürünün doğallığına zarar vermekte, paketleme sırasında kullanılan kimyasallar sayesinde tamamen doğallığını yitirmesine sebep olmaktadır. Buna bağlı olarak; uzmanların özenle organik gıdalar tüketilmeye sevk eden açıklamaları da tüketiciyi doğal ürünler tercih etmeye yönelmektedir.

Doğal Ürünler Deyince

Doğal ürünler deyince akla ilk gelen süt ürünleridir ve doğala yönelim tüketici tarafından hızla artmaktadır. Isıl işle görmüş ve UHT damgalı ürünlerin insan sağlığına zararlı bakterilerin hızla oluşmasına olanak sağlayan ortam olduğu bilinci tüketiciler arasında hızlı bir şekilde yayılmıştır. Günlük süt kullanımı ile hem daha lezzetli hemde daha sağlıklı yemeklerin yapılması, tüketici tarafından gönül rahatlığı ile tüketmesini sağlamıştır.

En Çok Tüketilen Süt ve Süt Ürünleri

Organik ürünler arasında en çok tüketilen ve hemen her öğünde kullanılan süt ve süt ürünlerinin günümüzde doğal yollardan elde edilme eğilimi ev hanımlarının da ilk tercihi olmaya başladı. Taze sağalmış sütten kendi el becerisi ile yoğurt ve peynir yapımı kırsal alanda yaşayanlar için sıradan olmakla birlikte, şehir hayatında bu doğallığa ulaşamayan ev hanımları için birçok firma tamamen doğal ürünlerden oluşan geniş ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.

Artık Köy Peyniri Makbul

Gerek sağlıklı olması gerekse lezzeti bakımından artık tüketicilerin ilk tercihi köy peyniri olması, sofralardaki yerini başköşede almasını sağladı. Doğal yollardan elde edilen ve herhangi bir koruyucu kimyasal barındırmayan köy peyniri, yöresel usullere göre farklılık gösterse de sütün en doğal hali ile süzdürülerek yapılmakta ve bütün vitamin değerlerini korumaktadır. Özellikle çocukların gelişiminde büyük faydası bulunan ve kalsiyum deposu olan peynirin, doğal yoldan üretilmesi ile tüm değerlerini koruduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Gelişen teknoloji ve yoğun şehir hayatları insanları en pratiği tüketmeye sevk etmiş olsa da, bu mecburiyetleri yok sayıp sağlıklı yaşamı tercih edenlerin imdadına organik gıdalar yetişmiş, doğal süt ürünleri ve köy peyniri soframızın vazgeçilmesi olmaya başlamıştır.