Kribensis

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kribensis

            Hayvanlar âlemi her zaman sevilmektedir, hayvanlar genel olarak huzur vermektedir. Hayvanlar âleminin en huzur verenler arasında yer alan balıklar. Denizlerde ve göllerde huzurla yaşarlar, bu huzuru evlere taşımak ve sinirli anımızda bizlere huzur vermesini sağlamak için evlerde akvaryumlar için de yaşama kriterlerine uygun koşullarda, evlerimizde akvaryumlarda beslediğimiz milyonlar çeşit içinde yer alan kribensis, renkleri ile gökkuşağını andıran bu balıklar.

            Evlerde akvaryumlar içinde de beslenmesi için akvaryumda yapılması gerekenleri, eksiksiz bir şekilde balığın evi olan akvaryumu hazırladıktan sonra evlerde bakılması mümkündür. Kribensis öz geçmişine bir bakalım nerde yaşar, nasıl yaşar kriterleri nelerdir. Bu balıklar Nijerya ve Cameroon Batı Merkezi'nin kıyı bölgelerinde ormanlık suyollarında yaşamaktan hoşlanmaktadır. Bu balıklar genel tabiatı olarak hem otçu, hem de etçil olarak beslenmektedirler.

            Bu balıklar kendilerine göre farklı tavırlara da sahiplerdir, orta derecede agresif olan bu balıklar, döllenme döneminde yapılarına ve tabiatına göre çok agresif olurlar. Kribensis agresif olduklarında bazen boyutunu da açarak da, türler için öldürücü tehlikeye de varmaları da görülebilir. Doğada her şey de olduğu gibi balıklarda da bazen bu sinirli olmaktadır ve agresif olmaktadırlar. Kendi türlerinde, üreme döneminde sadece agresifleşmesi görülmektedir. Yoksa kendi türlerine göre agresif durumu olmamaktadır.

            Bu balıklar görselliği ile büyülemektedir, yapısında ki renkler gökkuşağını andırmaktadır. Eğer balıklarda kişi ve erkek ayrımına özen gösteriyorsanız eğer, dişiler erkeklere nazaran daha ufak üsttün de siyah noktalar bulunur. Bazen de ama fazla olmasa da nadir sayılacak yapı da dişilerde de bu noktalardan görmek mümkündür, ama yine de erkek balığınkine oranla daha koyu olduğundan dolayı bu şekilde de ayırt etmek mümkündür. Kribensis dişi balıklar 50-200 civarında bir kovuğun içine yumurtlama yaparlar ve anne baba olarak yumurtaları beklerler.

            Yumurtlar oluştuktan sonra yavrularını bulunduğu ortamı gezdirmektedirler. Eğer bu balıkları akvaryumda beslemek istiyorsanız, akvaryumun sıcaklığı;24-25 derece arasında olması gerekmektedir. Akvaryum hacmi ise 100 LT olması gerekmektedir. Su sertliği ise 5-19 arasında olması, PH 5,0 -8,0 arasında olması gerekli. Bu balıkların bakımları kolaydır, yaşadıkları ortamlarda diplerde dolaşmayı severler. Eğer bakımını doğru yaparsak ve akvaryum da yaşama ortamını tam olarak verimli yaparsak, 5 yıl kadar ömürleri vardır. Kribensis ilanlarımıza aşağıdan bakabilirsiniz.