Küçükbaş ve Büyükbaş Aksesuaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Saman balyasi
Saman balyasi
Kırklareli-Babaeski
18,00
Yusuf yilmaz
İlan Tarihi : 10.11.2021
Yeşil Mercimek Samani!!!!!!!!!
1.700,00
Sahibinden satılık
Sahibinden satılık
Ankara-Elmadağ
2.800,00
Metin özel
İlan Tarihi : 29.11.2020
Ice saman
Ice saman
Eskişehir-Sivrihisar
1,00
Ice saman
Ice saman
Eskişehir-Sivrihisar
1,00

Küçükbaş ve Büyükbaş Aksesuaları

Büyükbaş ve küçükbaş bakımı oldukça zordur. Bu nedenle birçok büyük ve küçükbaş aksesuarları üretilmiştir. Bu aksesuarların diğer amacı hayvanlara zarar vermeden bakımlarını yapmaktır. Genelde bu aksesuarlar çiftliklerde tercih edilir. Kolay ve rahat bakım yapabilmek için aksesuar temin edebilirsiniz. Genellikle büyükbaş hayvanlara aksesuar birbirlerine zarar vermemesi tercih edilmektedir. Bunun dışında sahibi belli olsun diye tercih edilebilir. Kurban bayramları zamanında bakılan ve o tarihe kadar korunan kurbanlık hayvanlar belli isimlerle veya işaretlerle belirlenirler. Bu da doğru ticaretin ve güvenli ticaretin olmasına katkı sağlar. Bunların dışında bakılan büyükbaş hayvanların daha sağlıklı gelişebilmesi için ve kolay bakıla bilmesi için birçok aksesuarda bulunmaktadır.

Küçükbaş Hayvanlarda Beslenme

Küçükbaş hayvanlar otçuldur. Ot ile beslenir. Bu yüzden de doğal gelişim ve beslenme alanları aslında meralardır. Meralar daha doyurucu ve daha sağlıklı beslenme sağlar. Son zamanlarda ticari anlamda beslenme açısından meralarda otlanma azalmıştır.

Samanlar da evde ya da fabrikalarda, çiftliklerde beslenme sağlar. Saman doyurucu ve hayvanlar için farklı besin alımına fırsat sağlar. Tane yem olan buğday, arpa, mısır gibi gıdalar da gene küçükbaş hayvanlarda besleyici olur. 

Büyükbaş Hayvanlarda Beslenme

İnek, boğa, deve, sığır, öküz büyükbaş hayvan türüdür. Büyükbaş hayvanlar otçuldurlar. Daha rahat beslenilmesi içinde birçok beslenme için aksesuarlar mevcuttur. Bu tarz aksesuarları hayvan aksesuarı satan yerlerden alabilir veya internet üzerinden sipariş edebilirsiniz.