Kuhli Loach

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kuhli Loach

Kuhli Loach

Akvaryum balıkları ile ilgilenmeyi seviyorsanız ve genellikle barışçıl olan balıkları daha çok tercih ediyorsanız Kuhli Loach bu balıklar arasında kendini son derece belli etmektedir. Kuhli Loach hem sakin hem de barışçıl olan bir yapıya sahiptir, fakat bunun yanı sıra son derece utangaçtır.

Kuhli Loach Balığı

Kuhli Loach Balığı’nı akvaryumda beslemek istiyorsanız en az 4 adet beslemeniz gerekecektir. Aksi takdirde çok fazla utangaç olduğu için doğal hareketlerini sergilemekte zorlanacak ve kendisini rahat hissetmeyecektir. Bu yüzden onu yalnız bırakmayacak kendi türünden diğer balıkların da yanında olması gerekmektedir. Boyu en az 13 cm olmaktadır. Akvaryumda sorunsuz bir şekilde yaşamaktadır.

Kuhli Loach Özellikleri

Kuhli Loach özellikleri ile tam da akvaryumda beslemek için uygun olan bir balık türüdür. Hem kendi türündeki balıklara hem de diğer türdeki balıklara karşı son derece barışçıl ve sakin bir yaklaşımı vardır. Bu balığı akvaryumda tek bırakmak doğru olmayacaktır. Utangaç bir yapıya sahip olduğu için en az 4 adet Kuhli Loach Balığı olması gerekmektedir. Genellikle akvaryumun tabanında yüzen bu balıklar beyaz beneklere, dış parazitlere ve agresif olan balıklara karşı son derece savunmasız bir yapıya sahiptir. O yüzden agresif bir balık ile aynı akvaryumda bulundurulması doğru değildir. Hem etçil hem de otçul bir beslenmesi vardır. Üreme boyutuna erişen balıkların karnı yumurta ile dolmaktadır.