Aksesuar

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Avadanlık
Avadanlık
İstanbul-Çatalca
25,00
Kadri Kayol
İlan Tarihi : 30.12.2020
24 lük Kuluçka Makinası
280,00
KuluçMak
İlan Tarihi : 08.09.2017
En Ucuz Kuluçka Makinası kuluçmak' da
280,00
KuluçMak
İlan Tarihi : 01.07.2017
KuluçMak 48 lik Kuluçka Makinesi
340,00
KuluçMak
İlan Tarihi : 30.06.2017
kümes hayvanları hindi tavuk
kümes hayvanları hindi tavuk
Ankara-Yenimahalle
30,00
Aylin Demirer
İlan Tarihi : 19.03.2016
NEMLENDİRİCİ SOĞUK BUHAR NEM NOZÜLÜ
25,00
Hamza Kandemir
İlan Tarihi : 16.04.2016

Aksesuar

Kümes Hayvanlarında Kullanılan Aksesuarlar

Kümes hayvanları eti, sütü, tüyleri ve yumurtası için yetiştirilir. Evcil kanatlı hayvanlar arasında tavuk, horoz, ördek, hindi, kaz çoğu hayvancılık yetiştiriciliğinde önemli yere sahiplerdir. Güvercinler de yerel olarak yetiştiricilikte önemlidir. Kanatlı hayvanların bakımında kullanılan kümes hayvanı aksesuarları suluklar, yemlikler, kümes ızgarası, folluk, folluk keçesi olmakta ve bu aksesuarlar kümes hayvanları bakımı için önemlidir.

Kümes Hayvanlarının Bakımı

Kümes hayvanlarının bakımı günlük yapılmalıdır. Yemlenmesi sulanması belirlediğiniz saat aralıkları ile düzenli olarak yapılması gereklidir. Kümes hayvanı yaşam alanları geniş olması gereklidir. Günde en az 3 saat serbest otluklara bırakılmalıdır. Kullandığınız yemlerin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Kaliteli yem sağlıkları için çok önemlidir. Ayrıca yumurtalarının daha kaliteli olmasını sağlar. Sağlıklı bir kümes hayvanı günlük ortalama iki yumurta yapmalıdır.

Kümes Hayvanlarının Özellikleri

Beslediğiniz kümes hayvanların etinden yumurtasından faydalanmak için en çok tercin edileni tavuktur. Kümes hayvanlarının bakımı büyük titizlik ister özellikle yaşam alanı olan kümeslerin soğuğa karşı yağmura karşı iyi korunması gereklidir. Bu ihtiyacınız için hazır kümesler tercih etmeniz en sağlıklısıdır.

Kümes Hayvanlarının Yumurtlama Dönemleri

Beslediğiniz kümes hayvanlarının yumurtlama zamanı için özellikle kümeslerin sıcak olması şarttır. Sıcak yerler kümes hayvanları için çok önemlidir. Rahatça yumurta yapabilmeleri için zeminin yumuşak olması gereklidir. Bunun için hazır satılan folluklar çok idealdir. Hazır folluklar yumurtlayacak hayvanlar için büyük kolaylık sağlar. Sıcak ortamı kolay sağlayan folluklar kümes hayvanları yumurtlama bitiminden sonra yumurtaları kırılmadan almanızı kolaylaştırır.