Künefe

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Künefe

Doğal Künefe Nasıl Bulunur

Günümüzde birçok insan doğal yollar ile organik ürünler ile beslenmeyi tercih etmektedir. İnsan sağlığı ve insan ömrünü sağlıklı bir şekilde geçirmek için organik beslenmeye çok dikkat etmeliyiz. Organik ürünler sayesinde hastalanma olasılığı nerdeyse yok edilecek kadar aza indirebilirsiniz. Organik beslenmelerde tatlıları da organik olanlarını tercih etmelisiniz. Organik künefe yapımında malzemenin tamamı organik ürünlerden kullanılarak yapılmaktadır. Doğal künefe yapımı aynı malzemelerden fakat ürünlerin hiç birinde katkı maddesi kullanılmadan doğal ürünlerden yapılmaktadır. Künefe birçok insanın sevdiği tatlı çeşididir. Hayat şehrimizde meşhur olmuştur. Hayat şehrinden hariç Gaziantep Kilis ve Mardin şehirlerimizde de oldukça fazla tüketilmektedir. Yapımında tel kadayıf künefe peyniri ve şerbet kullanılmaktadır.

Organik Künefenin Faydaları

Birçok insan künefe tatlısını sever özellikle yemeklerden sonra yemesi en keyifli tatlı çeşididir. Üzerine yaz aylarında dondurma kış aylarında ise kaymak konularak daha da lezzetli hale dönüştürülebilir. Künefe yapımında organik ürünler kullanarak yapılması hem çok sağlıklı bir tatlı olmasını sağlar hem de fazla yense bile organik ürünler kullanıldığı için kesinlikle rahatsızlık vermemektedir. Künefe içersinde kullanılan künefe peyniri de organik olarak tercih edilmektedir. Doğal künefe tatlısının birçok faydaları bulunmaktadır. Gün boyu yoğun tempoda çalışmıyor olsanız bile asla yorgunluk ya da halsizlik hissetmezsiniz. Hamile bayanlarda çocuk gelişi için oldukça faydalıdır. Ayrıca yeni doğum yapmış annelerde süt oranını fazlalaştırır.

Doğal Künefe Nerden Alınır

Künefe tatlısını sevmeyen yok denecek kadar azdır. Hatay şehrimizde meşhur olmuş künefe tatlısı Türkiye de her şehirde beğenilerek tüketilmektedir. Künefe tatlınsın üzerine kaymak konarak yenildiğinde çok daha leziz olmaktadır. Kişin damak zevkine göre dondurma ya da çikolata sosu ile de değişik tatlar deneyebilirsiniz. Doğal künefe organik malzemeler kullanarak yapmışmış künefe tatlısıdır. İçersinde kullanılan tek kadayıf ve künefe peyniri de doğal olmaktadır. Şerbetlemesinde asla tatlandırıcı şuruplar kullanılmamaktadır. Organik şeker kullanarak şerbeti hazırlanmaktadır. Organik künefe tatlısı ne kadar çok yeseniz de asla rahatsızlık vermez ağırlık hissi oluşturmaz. organik ürünler ile yapılan künefe tatlısı ile gün boyu kendinizi zinde hissedersiniz.