Kuru Gıda & Baharat

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Organik Köy Kuru Gıdaları
40,00
Tuğba Göze
İlan Tarihi : 08.10.2021
Çerezlik siyah ayçiçeği
172.500,00
Murat TOKTAY
İlan Tarihi : 22.09.2021
Himalaya tuz lambası
Himalaya tuz lambası
İzmir-Buca
70,00
Murat Çangal
İlan Tarihi : 21.09.2021
YENİ MASUL(KURU FASULYE)
15,00
erdal erol
İlan Tarihi : 30.10.2020
satılık 3 ton aksaray kuru fasulye
12,00
Umut Guvencli
İlan Tarihi : 26.09.2020
Üreticiden Tüketiciye
Üreticiden Tüketiciye
Nevşehir-Avanos
8,50
Hakan Kavalcı
İlan Tarihi : 21.09.2020

Kuru Gıda & Baharat

Her hangi bir tarım ürününün, işleme tabi tutulması aşamasında kimyasal madde kullanılmamış ise, bu tip ürünler organik gıda olarak isimlendirilmektedir. Ayrıca, bu tarım ürünlerinin kimyasal madde işlemine tabi tutulmamasının yanında, genetiği ile de oynanmamış olması gerekmektedir. Yapay yöntem ile elde edilen hiçbir tarım ürünü, organik gıda çeşitlerine dahil olmamaktadır.

Organik Gıda Çeşitleri
Gerek işlenişleri, gerek ise genetikleri nedeni ile organik gıda çeşitleri sınıfına dahil olan ürünler arasında, organik zeytinler, tavuk ve kırmızı et, süt ürünleri, yumurta, sebze ve meyveler, kuru bakliyatlar ve yağlar gibi ana sınıflar bulunmaktadır. Bu ana sınıfların her birine ait, kendi alt ürün grupları da, organik gıda çeşitlerine dahildir.

Diğer Organik Gıda Çeşitleri
Bilinen klasik organik gıda ürünlerinin haricinde, reçeller, marmelatlar, sirkeler, turşular, pekmezler, ballar, salçalar, çay ve kahve gibi içeceklerinde yer aldığı diğer organik gıda çeşitleri de bulunmaktadır. Bu farklı diğer organik gıda çeşitleri arasında temel amaç, kimyasal işleme tabi tutulmayan ve genetiği ile oynanmayan ürün gruplarının üretilmiş olmasıdır.

Soyulmuş bal kabağı, havuç, hünnap, pembe üzüm, reçel çeşitleri, zeytinyağı bal kabağı tatlısı sarı buğday bulguru taze ceviz, Hindistan cevizi sütü, glutensiz mısır patlağı, dut sızması, yaban mersini bitter çikolata, glutensiz soya sütü, nane, zerdeçal, zahter gibi baharat ürünleri de, diğer organik gıda çeşitlerine giren gıda grupları arasında bulunmaktadır.