Kuru Gıda & Baharat

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Organik Köy Nohutu 9 mm
Organik Köy Nohutu 9 mm
İstanbul-Küçükçekmece
6,50
ispir fasulyesi kg 19
ispir fasulyesi kg 19
Konya-Ahırlı
19,90
Antep fıstığı Boz İç 1.Kalite
115,00
Mehmet Birsa
İlan Tarihi : 02.02.2019
Satılık  Kabak Çekirdeği
12,50
Cengiz Acar
İlan Tarihi : 07.01.2019
GAZİANTEP PUL BİBER
GAZİANTEP PUL BİBER
Gaziantep-Şahinbey
30,00
Deniz Gül
İlan Tarihi : 13.10.2018
Kabak Çekirdeği
Kabak Çekirdeği
Ankara-Şereflikoçhisar
15,50
NOHUT SECKIN MARKA 3.5 TON
NOHUT SECKIN MARKA 3.5 TON
Adana-Karaisalı
4,00
organik nohut
organik nohut
Ankara-Pursaklar
5,00
UCUZ KURU NOHUT VE KURU FASULYE
3,90
serdar ata
İlan Tarihi : 12.04.2018

Kuru Gıda & Baharat

Her hangi bir tarım ürününün, işleme tabi tutulması aşamasında kimyasal madde kullanılmamış ise, bu tip ürünler organik gıda olarak isimlendirilmektedir. Ayrıca, bu tarım ürünlerinin kimyasal madde işlemine tabi tutulmamasının yanında, genetiği ile de oynanmamış olması gerekmektedir. Yapay yöntem ile elde edilen hiçbir tarım ürünü, organik gıda çeşitlerine dahil olmamaktadır.

Organik Gıda Çeşitleri
Gerek işlenişleri, gerek ise genetikleri nedeni ile organik gıda çeşitleri sınıfına dahil olan ürünler arasında, organik zeytinler, tavuk ve kırmızı et, süt ürünleri, yumurta, sebze ve meyveler, kuru bakliyatlar ve yağlar gibi ana sınıflar bulunmaktadır. Bu ana sınıfların her birine ait, kendi alt ürün grupları da, organik gıda çeşitlerine dahildir.

Diğer Organik Gıda Çeşitleri
Bilinen klasik organik gıda ürünlerinin haricinde, reçeller, marmelatlar, sirkeler, turşular, pekmezler, ballar, salçalar, çay ve kahve gibi içeceklerinde yer aldığı diğer organik gıda çeşitleri de bulunmaktadır. Bu farklı diğer organik gıda çeşitleri arasında temel amaç, kimyasal işleme tabi tutulmayan ve genetiği ile oynanmayan ürün gruplarının üretilmiş olmasıdır.

Soyulmuş bal kabağı, havuç, hünnap, pembe üzüm, reçel çeşitleri, zeytinyağı bal kabağı tatlısı sarı buğday bulguru taze ceviz, Hindistan cevizi sütü, glutensiz mısır patlağı, dut sızması, yaban mersini bitter çikolata, glutensiz soya sütü, nane, zerdeçal, zahter gibi baharat ürünleri de, diğer organik gıda çeşitlerine giren gıda grupları arasında bulunmaktadır.