Kuru Sebze

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
yatsi kuru sogan
yatsi kuru sogan
Tokat-Zile
9,00
Ali Kucur
İlan Tarihi : 25.08.2015
SATILIK SARIMSAK 0507 152 92 60
SATILIK SARIMSAK 0507 152 92 60
Bursa-Mustafakemalpaşa
5,00
Necmi Tosun
İlan Tarihi : 05.07.2015

Kuru Sebze

Kurutulmuş Sebzeler

Kurutulmuş doğal sebzeler hem vitamin açısından hem de uzun süreli kullanım açısından oldukça avantaj sağlamaktadır. Kurutulmuş sebzeler mevsimlerinde üretilmekte ve kurutulmaktadır. Uzun zaman saklanabilen bu sebzeler mevsimleri dışında da kullanılabilmekte ve yemeklere ayrı bir lezzet vermektedir.

Tamamen doğal yollar ile üretilen sebzeler yine aynı şekilde doğal yollar ile kurutulmaktadır. Patlıcan, domates, fasulye, bamya, dolmalık biber ve normal biberler kurutularak tüketilmektedir. Yaz güneşinde kurutulan bu sebzelerde D vitamini değerleri oldukça yüksek olmakta ve vücudun D vitamini eksiğini tek başlarına karşılamaktadır. Oldukça sağlıklı ve besleyici olan kurutulmuş sebzeler aynı zamanda farklı bir lezzet oluşturmaktadır.

Kurutulmuş Sebze İsimleri

Doğal yollar ile elde edilen kurutulmuş sebzeler için öncelikle doğal tohumlar kullanılmaktadır. Sebzelerin yetişme dönemlerinde hiçbir şekilde dış müdahale, farklı gübreler ve hormon kullanılmamaktadır. Doğal yetişme sürelerinin sonunda ve doğal hasat zamanlarında toplanan sebzeler kurutulmakta ve ortaya doğal kurutulmuş sebzeler çıkmaktadır.

Doğal şekillerde üretilen kurutulmuş sebzelerin çok uzun zamanlar raf ömrü bulunmaktadır. İhtiyaçtan fazlası alınabilir ve kilerde uygun saklama koşullarında saklanarak istenilen zamanlarda kullanılabilir. Özellikle de sebze yemekleri ve türlü yemeklerinde kurutulmuş sebzeler olağanüstü tatlar vermekte ve son derece de yüksek besin değerleri içermektedir. Organik kurutulmuş sebzeler dünyanın her yerine ulaştırılabilir ve hiçbir şekilde de bozulma, besin değerinden bir şey kaybetme veya farklı bir durum gözlenmez.

Kurutulmuş Sebze Yemekleri Nasıl Yapılır?

Organik kurutulmuş sebzeler normal sebzelerden daha fazla vitamin ve mineral bulundurmaktadır. Çünkü bu sebzeler güneşin altında günlerce kaldığı için güneşin tüm vitaminini ve enerjisini kendisine almaktadır. Bu sayede de normalden farklı bir değer üretmektedir. Oldukça farklı lezzetler sunan kurutulmuş sebzeler aynı zamanda uygun fiyatları ile de herkesin tercihi olmaktadır.

Kurutulmuş sebzeler kullanılmadan önce sıcak suda bekletilir ve normal halini alması beklenir. Suda çözülen ve kuruluğu giderilen sebzeler normal şekillerde hazırlanır ve pişirilir. Mevsimleri dışında da kullanıma uygun olan kuru sebzeler hem vitaminleri açısından hem de lezzetleri açısında farklı bir yemek tadı oluşturacak ve bu tattan hiçbir zaman vazgeçemeyeceksiniz.