Kuruyemiş

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Ceviz
Ceviz
Denizli-Baklan
1,00
ŞELALE ÇERİ
İlan Tarihi : 30.10.2022
KURU ÜZÜM ÇEKİRDEKLİ
25,00
Mehmet uzun
İlan Tarihi : 31.10.2021
Lale
Lale
Adıyaman-Besni
1.250,22
Antep fıstığı Boz İç 1.Kalite
115,00
Mehmet Birsa
İlan Tarihi : 02.02.2019
Satılık  Kabak Çekirdeği
12,50
Cengiz Acar
İlan Tarihi : 07.01.2019
Kabak Çekirdeği
Kabak Çekirdeği
Ankara-Şereflikoçhisar
15,50
Ukrayna Kabuklu ve İç Ceviz
Ukrayna Kabuklu ve İç Ceviz
İstanbul-Başakşehir
11,50
Taze Siirt fıstığı
Taze Siirt fıstığı
Siirt-Kurtalan
41,00
Hüseyin Tuna
İlan Tarihi : 28.09.2017
Satilik ince kabuklu ceviz
Satilik ince kabuklu ceviz
Bursa-Mustafakemalpaşa
20,00
Halit gurler
İlan Tarihi : 13.09.2017

Kuruyemiş

Organik Kuruyemişler

Piyasada satılan birçok kuruyemiş insan sağlığı için hiçbir fayda sağlamazken aynı zamanda çeşitli mide ve bağırsak sorunlarına da yol açabilmektedir. Fakat organik olarak üretilen ve hiçbir katkı maddesi kullanılmadan yapılan doğal kuruyemiş karışımları ve kuruyemişler vitamin deposu olurken aynı zamanda insan sağlığı için son derece faydalı besinler statüsünde olmaktadır.

Organik olarak üretilen kuruyemişler iki şekilde tüketilmektedir. Sade ve tek tek tüketildiği gibi aynı zamanda enerji deposu haline getirilen organik kuruyemiş karışımları olarak da tüketilmektedir. Yemişler üretimlerinden kurutulmalarına kadar her aşamasında en doğal yollar izlenmekte ve kesinlikle hiçbir şekilde fabrikasyon çalışmalar ve katkı maddeleri kullanılmamaktadır.

Doğal Kuruyemişler Nelerdir?

Kuru incir, kuru kayısı, cezerye, fındık, fıstık, ceviz, badem, kayısı çekirdeği, yer fıstığı, kuru üzüm, gün kurusu ve daha birçok farklı kuruyemiş en doğal halleri ile üretilebilmektedir. Kuruyemişler gün içinde ara öğünler olarak tüketilebilmekte ve bu sayede de açlık hissini tamamen bastırmaktadır. Özellikle de diyet programlarında kuruyemişler oldukça önemlidir. Fakat gereken enerjiyi ve besin değerlerini sadece organik kuruyemişler sağlayacaktır.

Mide bağırsak problemlerinde, sindirim sistemi problemlerinde, kansızlık problemlerinde ve daha birçok metabolizma problemlerinde kuruyemişler tam ve güvenli bir koruma oluşturacaktır. Vücudun beklediği tüm enerjiyi sağlayabilecek olan bu kuruyemişler aynı zamanda tokluk hissi yaratacak ve diyet programlarına oldukça katkı sağlayacaktır.

Organik Kuruyemişlerin Faydaları

Kuruyemişleri insanlar bir de kötü alışkanlıklardan kurtulmak için kullanmaktadır. Özellikle de sigara bırakmada kuruyemişler çok büyük fayda sağlamaktadır. El ve ağız alışkanlığı oluşturan kuru gıdalar bir süre sonra sigara alışkanlığının psikolojik boyutunu tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Her üründe olduğu gibi kuruyemişlerde de doğal ve organik olanları seçmek her zaman için en doğru tercihleri oluşturacaktır. Tohumlarının organik olması, hasat zamanlarında toplanması, üretimleri sırasında hiçbir hormon kullanılmaması, yemişin biyolojisini bozacak olan gübre ve aşıların kullanılmaması oldukça doğal ve organik kuruyemişlerin oluşmasını sağlayacaktır. Büyük küçük herkes organik kuruyemiş ürünlerinden gönül rahatlığı ile tüketebilir ve bu ürünler hem besleyiciliği hem de vücuda vereceği enerji yönünden oldukça yarar sağlayacaktır.