Kuş Aksesuaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
ahşap kafes
ahşap kafes
İstanbul-Beylikdüzü
120,00
okan ay
İlan Tarihi : 15.06.2018

Kuş Aksesuaları

Diğer evcil hayvanlara göre kuşlar daha çok ilgi görür ve bağımlılık bile yapabilir. Bağımlı olan kişiler aksesuarlarına yoğun ilgileri vardır. Bu yüzdende kuş aksesuarlarının satışı daha kolay bulunabilir ve daha az maliyetlidir. Bu ürünlerin satışı petshoplarda veya internet sitelerinde kolayca elde edilebilir. Beslenmeleri sınırlı şekilde sağlanır. Dişleri olmadığı için yoğunlukla taneli yiyecekler tüketirler. Bu yüzdende ona uygun makinaların üretiliyor.

Kuş Aksesuarlarının Faydaları Nelerdir?

Evinizde beslediğiniz kuşu bazen kapalı bir ortamda durması gerekir. Bunun içinde kuşun yaşayabileceği bir yer oluşturmak için büyük ve geniş bir kafese ihtiyaç duyacaksınız. Kafesin temizliğine dikkat edilmelidir. Kafesin bulunduğu ortam oda sıcaklığına uygun olması gerekmektedir. Yaşam alanını ani hava değişimlerden kaçınmak gerekir.  Kuşun sağlığı açısından tedbir amaçlı önlemler alınmalıdır. Kuşların gagalarının bakımı da önemlidir. Çünkü yumuşak yiyecekler gagalarını yapıştırıyor. Bu nedenle gaga taşı kullanımı önemlidir.

Kuş Eğitimi Nasıl Yapılır?

Sahiplendiğiniz kuş türünün ilk olarak size güvenmesini sağlamalısınız. Aranızda güven oluşmadığı zaman kuşa hükmetmek de zorluk çekebilirsiniz. Kuş eğitimlerinde genellikler ıslık ve işaret yöntemi kullanılır. Eğitim sırasında kafesin çevresinde fazla gürültü yapmaktan kaçının. Vermiş olduğunuz komutları yaptıkça ödüllendirme yöntemini kullanmalısınız. Kuşunuz bunu anladığı zaman komutları yerine getirmeye özen gösterecektir. Yemini ve suyu günlük değiştirilmesi gerekir. Yemini yemediği zaman zorlamamalısınız. Çünkü zamanla alışacak ve yemeye başlayacaktır.