Kuş Türleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Kuş Türleri

Kuşlar, kanatlı, omurgalı, sıcakkanlı, yumurta ile üreyen hayvanlardır. Tüm dünya üzerinde yaklaşık on bin kuş türü bulunmaktadır. Kuşlar genel olarak evde beslenebilecek olanlar, nesilleri tükenmiş olanlar ve doğal ortamından koparılamayacak kadar vahşi olanlar olarak üçe ayrılır. İnsanlar evcil bir kuş almak istediklerinde bunları petshoplar aracılığıyla satın alabilirler. Ayrıca besleyebilecekleri kuşların türünü seçebilir, kanarya, muhabbet kuşu, papağan gibi farklı renk seçenekleri olan kuşları tercih edebilir, kuşların her türlü ihtiyaçlarını da yine petshoplardan karşılayabilirler.

Kuşların Bakımı

Kuşların bakımında özellikle dikkat edilmesi gerekenler kafes seçimidir. Olabildiğince geniş bir kafes alınmalıdır. Temiz ve kolay değiştirilebilecek tünekler alınmalıdır. Derin ve geniş çanaklarda yemekler verilmelidir. Kuşlar oda sıcaklığında beslenmelidir.

PetShoplardan Hayvan Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petshoptan hayvan alınırken insanların dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle alınacak hayvanın nereden geldiği önemlidir. Pet shop’un tanınan ve bilinen bir yer olması bu anlamda önemlidir. Bazı petshop sahipleri ülkeye tabiri caizse kaçak yollardan gelen hayvanlar satmaktadır. Alınacak hayvanın cinsi ve beslerken kullanacak malzemeler iyi öğrenilmelidir.  Kötü koşullarda barınan ve yeterli beslenmeyi vermeyen bazı petshop sahipleri hayvanları sırf sadece satmak için elinde tutmaktadır. Ciddi ve işinde güvenilir bir petshop sahibi ise hayvanların düzenli beslenmelerini sağlayabilir ve gereken önemi hayvanlara verebilir. Hayvan alınmadan önce alınacak hayvanın yaşadığı koşullar önceden araştırılmalıdır.