Yem

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Yem

Kuşlardaki gaga beslenmeyi sağlar. Gaga besinleri tutmaya, koparmaya, öğütmeye yarar. Kuşların çoğu gıdaları direk kursağına alır ve ıslatarak yumuşamasını sağlar. Kuşların çeşitlerine göre beslenmeleri de farklılaşır. Kuşlar genel itibari ile etoburdur. Yani et ile beslenir. Küçük solucanlar, et parçaları ile beslenirler. Evcil olmayan yabani kuşlar buldukları et ve et türevleri ile beslenir. Evcil olarak beslediğiniz kuşlar ise farklı besin ihtiyacı hisseder.

Kuşlar ve Yemleri

Güvercin, bıldırcın gibi pek çok kuş evcil olarak kafeslerde ya da kapalı alanlarda bulunur. Bu kuşlarınızın bakımı ve beslenmesi oldukça önem taşır. Kuşların beslenmesi et türevi ile yapıldığı kadar ot türevi besinler ile de sağlanır. Yeşil yapraklı küçük sebzeler kuşlarda sevilen otlardır. Kuşlar etçil olmasına rağmen ot ile de beslenir. Kuşlarınıza uygun yem alın. Asıl almaları gereken bu besinler kuşları iyi ve yetkin gıda alınımına sevk eder. 

Kuşlarda Yem

Kuşyemi beslenen kuş türüne göre değişiklik taşır.  Güvercin için gerekli yem türü bellidir. Kuş alınan pet shop tan ya da veteriner hekimden uygun yem talep edilmelidir. Uygun yem ile uygun miktarda alınan yemler, günde iki ya da üç kez yeterli miktarda verilmelidir. Kuşların yem miktarı fazla olursa bu kuşa zarar verir. Az olursa kuşun gelişimin olumsuz etkiler. Kuş büyüyemez ya da aç kaldığı için yeterli beslenmez.