Kuzu kulağı Tohumu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Kuzu kulağı Tohumu

 Kuzu kulağı Tohumu       

Kuzu kulağı tohumu, hem çok faydalı hem yetiştiriciliği kolay olan bir besin olarak dikkate alındığında mutlaka edinilmesi gereken bitkiler arasında yer alır.

Kuzu Kulağı Tohumu Ekimi Hakkında Genel Bilgiler

Kuzu kulağı tohumu ekmenin ilk adımı; ekilecek olan bahçede yer alan yabani ve yabancı bitkilerin temizlenmesi gerekir. Bunun haricinde; yabani otların var olduğu bir alanda kuzu kulağının yaşaması biraz zor olabilir. Kuzu kulağı tohumunu ekmeden evvel, toprak mutlaka iyice çapalanmalı ve bunun haricinde birkaç saatliğine de olsa havalanmasına izin verilmelidir.

  • Kuzu kulağı tohumlarının ekilmeden evvel yıkanması, bitkinin çok daha kolayca yeşillenmesi açısından önem taşır.
  • Yıkanmasını istemeyen bahçe sahipleri veya da meraklılar için mutlaka bitki spreyleri ile yapılması gereken hafif nemlendirme yöntemini öneriyoruz.

Kuzu Kulağı Tohumu Ne Zaman Ekilmelidir?

Kuzu kulağı tohumunun ekilmesi adına uygun olmayan tek bir mevsim vardır ki o da kıştır. Kış aylarında bitkinin yeşillenmesi ve canlı kalması, yeni ekilmesi göz önüne alındığında pek de mümkün değildir.

Kuzu Kulağının Faydaları Hakkında Genel Bilgiler

Sebze tohumlarının tanınması ve ekimi konusunda bilgi sahibi olunması tüm sebze çeşitlerinin faydalarının en derinden hissedilmesini sağlayabilecektir. Sizler, kuzu kulağı tohumuna sahip iseniz ve aynı zamanda kuzu kulağı bitkisini yetiştirirken onu çok daha yakından tanımak istiyorsanız, buyurun yazımızın devamını okumaya başlayın.

  • Emziren annelerin sütlerini arttırmak adına uygulayabilecekleri en doğal yöntemler arasında yer alır.
  • Kuzu kulağı bitkisi; sarılık hastalığı geçiren bireylerin hastalığı çok daha kolay atlatmasına yardımcı olur. Ve aynı zamanda, kuzu kulağının tüketilmesi sarılık hastalığı ile karşılaşmayı da çok daha uzak bir hale getirebilir.
  • Nezle, grip ve soğuk algınlığı açısından da tüketilebilecek doğal bitkiler içerisinde yer alır.

Kuzu Kulağı Bitkisi Ve Gübreleme

Kuzu kulağı bitkisinin ev ortamında yetiştirilebilmesi adına da bazı püf noktaları vardır. Bu bağlamda; gübreleme ve ilaçlama, 217 tohum seçenekleri için mutlaka en doğal yolları ile yapılmalıdır.