L95 4WD

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

L95 4WD

Fiat agricalture ve New Holland traktör markalarının beraber geliştirdiği traktör modeli olan fiat l95 4wd, zamanının en iyi traktörleri arasında gösterilmektedir. 90lı yıllarda üretilmeye başlanan bu traktör modelini bu tarihten sonra sıkça yollarda ve tarlalarda görülmeye başlanmıştır. Bu traktörün özellikleri piyasada çok fazla bilinmemektedir. Fakat bu traktör kendinden sonra gelecek olan New Holland modelleri için bir başlangıç sayılmıştır.

Traktör ve teknik özellikleri arasındaki ilişkiye baktığımızda uyumu sağlamış olan bu traktör, 95 hp güç üreten Fiat marka motora sahiptir. Ayrıca bu traktör Avrupa' da üretilerek ülkemize ithal edilerek girmiştir. Bu yüzden yaşıtı yerli modeller ile arasında ki farklar bu yüzden ortaya çıkmaktadır. Şanzımanı ile de dikkat çeken fiat l95 4wd, güçlü karakterini motoru ve motordan aldığı gücü paylaştıran bu şanzımanın performansından almaktadır. Şanzımanın güç aktarımı konusunda çok daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Sahip olduğu turbo ile motor gücünü ve tork gücünün de arttığını gördüğümüz fiat l95 4wd, ayrıca dik susturuculu egzoza sahiptir. Standart olarak kabinli olarak gelen bu traktör sürücüsü için konforu vaat etmektedir. Her türlü hava da yağmur çamur kar demeden her türlü durumda çalışmayı vaat eden bu traktör ile işlerinizi halletmek bir zevk unsuru olacaktır. Bu yüzden bu traktörlerin kullanımının çok zevkli olduğu kullanıcıları tarafından sıkça belirtilmektedir. Dizel direk püskürtmeli motor teknolojisine sahip olan bu traktörün 4 adet silindir ile gücünü yaratmaktadır. Ayrıca 540d/d kuyruk mili devri ile de dikkat çekmektedir.

Motorun gücünü gerekli şekilde dağıtılmasından sorumlu şanzımana baktığımızda karşımıza Avrupai özellikleri ile ön plana çıkmış bir traktördür. Bu şanzımanda traktörün hangi hıza ihtiyacı varsa ona göre dişli sistemleri ile bu hızı ayarlayarak en iyi performansı sunmayı amaçlamaktadır. Bunu da 12 ileri 12 geri vites ile yapmaktadır.

Sağlam bir yapıya sahip arka hidrolik sitemiyle en ağır yükleri aletleri kaldırmayı bilen fiat l95 4wd, üstün özelliklerinden bir tanesi ile karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca traktörün dört çeker özelliği ile şanzımandan gelen ayarlanmış gücü tekerlekler vasıtasıyla yere aktarmaktadır.

Ayrıca fiat l95 4wd, hidrolik direksiyonu ile kolay manevra yeteneğine sahiptir. Ayrıca traktörün sahip olduğu klima özelliği ile konforu üst düzeyde yaşatmaktadır.