Labirentli Balıklar

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Labirentli Balıklar

Hayvanlar aleminde canlı türleri arasında insanlar tarafından kullanılmak amaçlı ya da hobi amaçlı olarak çok çeşitli türler bulunmaktadır. Bunların en başında ise balıklar, akvaryum balıkları en üst sıralarda yer almaktadır. Binlerce akvaryum balık cinsi mevcut olup, dünyanın her bir köşesinden talep edilen ülkelerin satış dükkanların da yerlerini almaktadır. Bunlardan kendine has özellikleriyle Labirentli Balıklar ayrı bir yer tutmaktadır.

Labirentli Balıklar Nasıl Bir Balıktır?

Menşei Doğu ve Güneydoğu Asya’ dır. Genellikle döğüşken balık türleridir.Kendi türleriyle birlikte aynı akvaryum içerinde bulunurlar. Özellikle ülkemizde beta olarak bilinen türü tek küçük kavanozlarda satılmaktadır. Kuyruk ve vücut renklerinin canlılığı ilgi odağı olmaktadır.

Çeşitleri Nelerdir?

Çoğunlu ithal edilen bu türlerden bazıları ülkemizde de üretilmektedir. Beta, Dev Gurami, Öpüşen Guami, Cüce Gurami, cenet balığı, Bal Gurami ve Mozaik Gurami en çok bilinenlerdendir.

Bakımı Nasıl Yapılır?

Türüne göre beslenme rejimleri az çok farklılıklar göstermektedir. Ülkemizde uygun olmayan kavanoz içinde beslenme hala terk edilmiş değildir. Bu uygunsuz beslenme balıkların kısa sürede ölümüne neden olmaktadır. Balığa doğal ortamında olduğu hissini sağlamak en güzelidir.

Üretimi Nasıl Yapılır?

Gerekli şartlar ve damızlıklar sağlanırsa akvaryumda üretilmesi mümkündür. Yumurta dökerek ürerler. Çok küçük boylarda yumurtadan çıkan yavru balıkları büyütmek özen ve tecrübe ister. Özel olarak hazırlanmış ve üretim  için özel olarak farklı bir  şekilde beslemiş balıklardan yavru alabilmek mümkündür.