Leopar Vatoz

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Leopar Vatoz

Leopar Vatoz Balıkları

Akvaryumda besleyebileceğiniz ömrü uzan olan balıklardan biri leopar vatoz balıkları olmaktadır. Bu balıklar normal bir zamanda on yıldan fazla bir ömür sürerler.

Diğer türlerine göre daha zararsızdır ve başka türlere zarar vermeden yaşamlarını sürdürebilirler.

Üremeleri Nasıldır?

Bu balıkların üremeleri bir çok kaynakta tam olarak belirtilmese de genelde yumurta dökerek ürediği tespit edilmiştir.

Cinsiyet belirlemede vücut yapıları etkilidir. Yuvarlak yapıda olanlar dişi, uzun yapıya sahip olanlar ise erkek yumurta yaparlar.

Yumurtalarını dökmek için genelde kuytu yerleri tercih ederler.

Yumurta döktükten sonra yavrularını başka bir akvaryuma alarak beslemek daha doğru olacaktır. Büyüyene kadar ayrı olarak bakılmalarında fayda vardır.

Yüzmeleri Nasıl Olur?

Genelde dip kısımlarda camda hareket edebilen çöpçü leopar vatoz balıkları derin dip kısımlarda yüzmeyi severler.

Leopar Vatoz Balıkların Davranış Biçimleri Nasıldır?

Bazı balıklarla bir arada bulundukları zaman leopar vatoz balıklar saldırgan davranışlarda bulunabilirler.             Bu açıdan dikkat edilerek diğer cins balıklarınızla bir arada bulundurmamaya çalışın.

Kimi zaman bazı türlere yapışıp onları öldürebildiği tespit edilmiştir. Bunun için eğer akvaryumda bu tür balıkları beslemek istiyorsanız başka tür balıklarla karıştırılmaması tavsiye edilir. Aksi takdirde diğer balıklarınıza zarar vermiş olursunuz.

Görsel Olarak Güzel Balıklardır

Saldırgan olumsuz davranışlarının yanı sıra görüntü itibariyle güzel ilgi çekici görselliğe sahip balıklardır. Bu açıdan değerlendirildiğinde güzel bir akvaryum balığı diyebiliriz.