Keçe Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Keçe Aksamı

Leyland Keçe Aksamı

            Çiftçinin en çok kullandığı araçlardan biri olan traktör, ülkemizin tarım ile ilgili bütün çalışmalarında en çok kullanılan araçtır. Bu araçların bakım ve onarımının ihmal edilmesi, hasat zamanında veya ekim zamanında büyük sorunların çıkmasına neden olacaktır. 'Allah bereket versin' diye başlanılan ekim zamanında, işinin uzmanı leyland traktörler, çiftçinin işlerini kısa zamanda bitirmektedir. Yağmurların yağması nasıl ki çiftçiyi sevindiriyorsa, işinin uzmanı leyland traktörlerin çalışma şekli de, çiftçiyi sevindirmektedir.

 BAKIM VE ONARIM İŞLERİ AKSAMAMALI

            Bakım ve onarım işlemleri ihmal edilen bir traktör, ömrü kısalır. Bu nedenle, yıllık bakımlar ihmal edilmemelidir. Keçe aksamları, sürekli kontrol edilmelidir. Traktörün düzenli çalışmasında rolü olan keçe aksamları, yıllık bakımla, yenilenmelidir. Bu nedenle traktör yedek parça ürünlerinde, en iyi çözüm aranmalıdır. Aradığınız mükemmel randımanlı bir traktör için, işin uzmanı firmalarla çalışmak gerekir. Traktörlerin tekerlerindeki aks keçelerini değişmesi, daha iyi çalışan bir traktör anlamına gelir. Bu nedenle, arka aks keçe kontrolü yapılmalıdır. Ayrıca, arka krank keçe (8149) çalışma sistemleri kontrol edilmelidir. Arka teker keçelerini değişmesi ile birlikte, tekerler sorunsuz çalışacaktır.

 VERİMLİ BİR TRAKTÖR BAKIMLI TRAKTÖRDÜR

            Yıllık hasadın artışı için, canavar gibi traktörlere ihtiyaç vardır. Bu nedenle traktör yedek parça işlemlerini ihmal etmemek gerekir. Direksiyon kutu keçe ve kasnak keçe değişimi ile traktör kullanımı daha rahat olacaktır. Nasıl ki yağına veya suyuna dikkat ediyorsak, keçe aksamı gibi parçalarına da dikkat etmek gerekir. Mazot kullanımının mükemmel olması için özel tasarlanan mazot pompa keçe ürünü de, mazot akışı için önem arz etmektedir. Ön krank keçe ve ön teker keçe gibi birçok keçe aksamı ile sorunsuz hasat işlemleri gerçekleşebilir.

            Mazot akışı ve diğer parçaların randımanlı kullanımı sağlayan keçe aksamları, traktörler için çok önemlidir. Bir traktörde lastik ve mazot sorunu çok önemli sorunlardır. Ancak, genel anlamda, traktörlerin bütün parçaları önem arz eder. Bunun nedeni, traktörler, normal binek araçlar gibi gezinti için kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Zor coğrafi şartlarda sürekli çalışan ve yıpranan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle, bakımının ihmal edilmemesi gereken önemli araçlardan biridir.