Su Donanım Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Su Donanım Aksamı

Leyland Su Donanım Aksamı

            Su donanım elemanları bilindiği üzere aracın sürekli vaziyette çalışması sebebi ile kazanılan sıcaklığın giderilmesi için gerekli olan soğutma sistemidir. Bu elemanların harici olarak farklı amaca hizmet etmesi olanaksızdır. Bu sebeple de ilgili traktör yedek parça modelinin amacına uygun kullanılmaması durumunda araçların ciddi zararlar alması olası bir vaziyettedir. Bu sebeple de kişilerin dikkatli davranması araçları koruyarak olumsuz sonuçların ortaya çıkmasını önleyecektir.

 Su donanım aksamı nasıl bozulur?

            Su donanım aksamı elemanları genellikle üretici firmanın tavsiyelerine uyulmaması durumunda arızalanırlar. Bu durumun örneklendirilmesi gerekir ise en sağlıklı örnek olarak leyland soğutma sıvı modelleri yerine farklı modellerin kullanılması örnek olarak gösterilmektedir. Bir diğer tipik arıza nedeni ise özellikle de araçların çok sıkıştırılması sonucu yumuşayan su aktarım hortumlarının hassaslaşmasıdır. Bu durum genellikle hortumların deforme olarak su sızıntıları yapmasına olanak verir.

 Su donanım aksamında sızıntı olursa ne olur?

            Aracın ihtiyaç duyduğu suyu kaybetmesi durumunda pervane soğutma için yeterli olmayacaktır. Bu durumda araç aşırı ısı kazanımı yoluna girerek hararet yapacaktır. Bunun sonucu olarak da aracın muhtelif traktör yedek parça çeşitleri zarar görerek işe yaramaz hale gelecektir. Bu durumdan korunmak için aracın gösterge panelinde uyarı belirdiğinde üretici firma talimatına göre aracın istop edilmesi ya da rölanti de çalıştırılması gereklidir. Örneğin bu talimatları leyland kullanıcıları ile paylaşmış vaziyettedir.

 Su donanım aksamı elemanları nelerdir?

            Su donanım aksamı aktarım hortumlar radyatör devir daim su tankı gibi elemanlardan oluşurlar. Her biri birbiri ile senkronize çalışması sebebi ile birinin çalışmaması durumunda diğerlerinin de görevini yerine getirmeleri söz konusu değildir. Bu sebeple de dikkatli davranılması tam anlamı ile kişileri ve araçları koruyacaktır.

 Su donanım elemanlarının sökülmesi tehlikeli midir?

            Su donanım elemanlarının değişimi söz konusu olduğunda muhtelif tamamlayıcı parçalar hazır olmalıdır. Bunlar sıvı conta ve conta gibi elemanlardır. Aksi halde yeni parçanın montajı sızdırmazlık sağlamayacağı için araç aşırı su kaybı ile ciddi hasar alacaktır. Bu sebeple de su donanım aksamının sökülmesi aracı çalışmaz hale getirebilmesi sebebi ile tehlikelidir.