Maine Coon

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Maine Coon

Maine Coon

Hayvan beslemeyi ve onlar ile birlikte yaşamayı seviyorsanız o zaman beslemek istediğiniz hayvanlara dair detaylı bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Örneğin kedileri çok seviyorsanız ve bir kediyi sahiplenerek onu hayatınıza ortak etmek istiyorsanız tercih edecek olduğunuz kedi türünün detaylarını bilmelisiniz. Maine Coon ırkı olarak bilinmekte olan kediler son derece hareketli ve sevecen bir yapıya sahiplerdir. Bu kediyi tercih eden kişiler de genellikle hareketli yapıya sahip olan kişiler olarak bilinmektedir. Eve bağlı ve sorumluluk sahibi olma özelliklerini taşımakta olan Maine Coon cinsi kediler ile birlikte rahat bir şekilde tatile, kampa gidebilirsiniz. Sizin hızınıza ayak uydurabileceğinden emin olabilirsiniz.

Maine Coon Bakımı

Kedi türleri arasında canlılığı ve hareketliliği ile dikkatleri üzerine çekebilen Maine Coon bakımı son derece önemlidir. Dolgun ve kalın yapıda olan tüylere sahip olan bu kediler, tüylerini tek başına temizlemekte zorlanırlar. Bu yüzden sahiplerinin yardımlarına ihtiyaç duyarlar. Düzenli olarak temizlenmekten ve taranmaktan son derece mutlu olurlar.

Maine Coon Özellikleri

Kedi türleri arasında Maine Coon özellikleri dikkat çekmektedir. Geniş bir boyun ve göğüs yapısına sahip olan bu kediler hareketli yapıya sahiplerdir. Beslenme şekli olarak da taze et ve balıktan hoşlanmaktadırlar. Siz de böyle bir kedi beslemek istiyorsanız bu özelliklere dikkat ettiğiniz takdirde son derece kolay, başarılı ve keyifli bir şekilde besleyebilirsiniz.