Manav

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Kırkağaç kavunu
Kırkağaç kavunu
Manisa-Kırkağaç
2,10
Organik Elma
Organik Elma
Manisa-Demirci
2,00
irfan sarıca
İlan Tarihi : 02.12.2018
Karaman Merkez Satılık Elma
1,30
Tuncer Tunçer
İlan Tarihi : 09.09.2018
ÇORUM MORU KURU SOĞAN
1,50
MAHMUT ERBAŞ
İlan Tarihi : 07.08.2018
Dogal istiridye mantarı kilo 15 tl
Dogal istiridye mantarı kilo 15 tl
Mersin(İçel)-Akdeniz
15,00
İzzet Samur
İlan Tarihi : 20.04.2018
2 TON BALKABAĞI
2 TON BALKABAĞI
Amasya-Taşova
1,50
ÇORUM MORU KURU SOĞAN
0,80
NİHAT ERBAŞ
İlan Tarihi : 30.10.2017
KIŞLIK KURU SOĞAN ANKARA
0,50

Manav

Manav Kime Denir
Perakende olarak meyve, sebze ürünlerinin satıldığı mekânlara manav denir. Buradaki görevli satıcılara da manav denilmektedir. Manavlar kendilerine ait sebze ve meyve satışı yapılan işyerinde, satışı olacak sebze ve meyveleri ayarlayan, satışa hazır hale sokan ve satış işlemlerini gerçekleştiren nitelikli kişilerdir. Manavlar süpermarketlerin çokluğu sebebiyle daha çok geleneksel işyerleri olarak kabul edilir. Manav ülkemizde özellikle şehir yaşamında yer alır. Yurdumuzda sebze ve meyve ürünleri genellikle semt pazarlarında satışı olur.

Online Manav
çağımızda ortalama olarak 4 milyar kişinin kullandığı internet hızla hayatımızı kolaylaştırdığı tartışılmaz bir gerçek halini almıştır. Gün içindeki koşuşturmacamızdan fırsat bulup yapamadığımız ama yapmamız gereken birçok işi sadece birkaç tuş hareketiyle kendimize çok daha fazla zaman ayırabilmemizi sağlayan oldukça rahat bir iletişim aracı olmayı sürdürmekte. Gecenin bir yarısı canımızın istediği her şeyi tüm sebzeyi meyveyi artık hemen hemen her şehirde bulunan online manavlar sayesinde internetten bulabiliyoruz. Tek yapmanız gereken internete girmek şehrinizi seçmek ve şehrinizdeki online manavları tuşlamak bu kadar basit.

Manav Reyonu Nasıl Olmalı
Öncelikle göze hitap etmelidir reyonlar. Baktığında doğru yerdeyim dedirtmelidir alıcısına. Sabahtan bakılmalı çürük meyveler sebzeler ayıklanmalı her gün temizlenip en güzel en taze ürünlerle göze albenisini sunulmalıdır. Bütün sebze meyveler uyum içersin de bir hizada olmalıdır ki müşteri rahat olsun istediğini anında bulabilsin. Gün içersin de raflar sık sık kontrol edilmelidir ki dağınık çürüyen sebze ve meyveler geri alınsın yerine en tazeleri koyulsun manav reyonu böyle olunca kim sevmez düzeni tertibi bide kaliteli ürünleri o zaman geçip seyredin müşterinin keyifle alışverişini.